Vyberáte školu pre vaše dieťa? Zverejnili rebríčky najlepších

Vyberáte školu pre vaše dieťa? Zverejnili rebríčky najlepších
Zdroj foto: TASR/Štefan Puškáš
Z gymnázií potvrdilo doterajšiu vedúcu pozíciu Gymnázium na Poštovej v Košiciach a medzi strednými odbornými školami dominuje SPŠ elektrotechnická na Plzenskej v Prešove.

Jednotka medzi gymnáziami je v Košiciach

Medzi základnými školami sa na celoslovenskej úrovni najlepšie umiestnila škola na Krosnianskej v Košiciach. Nasleduje Základná škola na ulici T. J. Moussona v Michalovciach a najlepšiu trojicu dopĺňa Základná škola SSV na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici. Vyplýva to z Vyplýva to z aktuálnych rebríčkov základných a stredných škôl, ktoré zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy.

Zo stredných odborných škôl obstála najlepšie SPŠ elektrotechnická na Plzenskej v Prešove. Druhé miesto obsadila Obchodná akadémia na Kukučínovej v Trnave a na tretej pozícii skončila Spojená škola na Slančíkovej v Nitre. Z gymnázií potvrdilo svoju doterajšiu vedúcu pozíciu Gymnázium na Poštovej ulici v Košiciach. Nasledujú Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej v Bratislave a Bilingválne gymnázium v Sučanoch.

Hľadáte vhodnú školu pre vaše dieťa a neviete si vybrať spomedzi viacerých možností? Máte doma žiaka, ktorý chodí do š...

Posted by INEKO on 3. august 2015

Skompletizujú ho na jeseň

INEKO zverejnilo aktuálny rebríček s predbežným hodnotením za rok 2015 po tom, ako doplnili údaje o základných a stredných školách o výsledky Testovania 9 a externej časti maturít za školský rok 2014/2015. 

Hodnotenie za rok 2015 skompletizujú na jeseň, keď budú dostupné aj zvyšné ukazovatele za uplynulý školský rok. Hodnotenie výsledkov žiakov pritom nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces, čiže napríklad rozdiely v sociálnom zázemí. 

Hodnotenie zároveň nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom. INEKO preto upozorňuje, že hodnotenie komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá