Sagan tesne nezavŕšil exhibičný hetrik, v Lommeli hneď za víťazom

SITA
30.7.2015 08:30

Jazdca tímu Tinkoff-Saxo rovnako ako 17. júla v koncovke 13. etapy na TdF v Rodez prešpurtoval Belgičan Greg van Avermaet.

Sagan tesne nezavŕšil exhibičný hetrik, v Lommeli hneď za víťazom
SITA/ Robert Tappert

V tretej exhibícii strieborný

Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi sa v belgickom Lommeli tesne nepodarilo zavŕšiť hetrik exhibičných triumfov na kritériách v Beneluxe počas troch dní po Tour de France, skončil tesne druhý.

Jazdca tímu Tinkoff-Saxo rovnako ako 17. júla v koncovke 13. etapy na TdF v Rodez prešpurtoval Belgičan Greg van Avermaet, ktorý sa medzičasom stal otcom dcérky Fleur.  "Prvenstvo v etape na Tour de France bolo mojím celoživotným snom. Splnil sa mi po tom, ako som niekoľkokrát klopal na dvere. Ešte stále som z toho trochu v oblakoch," priznal člen zoskupenia BMC van Avermaet.

Víťazstvo po desiatich rokoch

Tretí v Lommeli skončil 37-ročný doslova domáci matador Kevin Hulsmans (Vastgoedservice-Golden Palace), pre ktorého to bolo rozlúčkové vystúpenie v celej kariére: "Pred desiatimi rokmi som tu zvíťazil. Teraz som sem prišiel uzavrieť moju aktívnu činnosť. Myslím si, že to bola perfektná platforma."

Dvadsaťpäťročný Žilinčan Sagan v rámci série exhibičných dozvukov TdF v pondelok v belgickom Aalste zdolal čerstvého držiteľa žltého trička z "Tour", Brita Chrisa Frooma, v utorok k tomu pridal úspech v holandskom Surhuisterveene.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok