Žilina zdolala Daciu Kišiňov a postúpila do 3. predkola

SITA TA3
23.7.2015 22:26

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v domácom odvetnom stretnutí druhého predkola Európskej ligy 2015/2016 nad moldavským tímom FC Dacia Kišiňov 4:2. Keďže v minulotýždňovom úvodnom zápase triumfovali na súperovej pôde 2:1, postúpili do ďalšieho eliminačného kola.

Domáci sa od úvodných minút snažili súperovi vnútiť svoj štýl hry. Prvú nádejnú príležitosť mal v 13. min Škvarka, ktorý po peknej kombinácii vystrelil do bočnej siete. V 15. min sa žilinské tribúny dočkali. Po rohu Škvarku najprv neuspel Mihalík, ale loptu napokon upratal do siete stopér Vavro - 1:0. Zakrátko musel zasahovať pri šanci Roscu domáci brankár Volešák.

Hráči Dacie po inkasovanom góle pridali a neskôr si vypracovali ďalšie príležitosti na vyrovnanie, ale Mihaliov ani Posmac nepochodili. Pri hlavičke druhého menovaného zazvonilo v 28. min brvno Volešákovej svätyne. Posmeleným hosťom skrížil plány v 30. min stredopoliar Lozovij, ten po faule na Letiča videl z rúk hlavného rozhodcu červenú kartu. Pred koncom prvej polovice mohli zvýšiť vedenie MŠK Čmelík s Letičom.

Zverenci trénera Adriána Guľu mali dobrý nástup do druhého polčasu a v 50. min Káčer zvýšil na 2:0. Tréner hostí Igor Dobrovoľskij sa následne rozhodol pre vabank trojnásobným striedaním. Po hodine hry pridal tretí gól Žiliny po prihrávke Jeliča Škvarka, naňho o chvíľu odpovedal Kišiňovčan Cociuc - 3:1. V 82. min namieril do brvna z hranice šestnástky Bénes. Žilinčania pridali štvrtý gól v 85. min, zblízka po rohovom kope sa presadil Paur. O dve minúty neskôr využil voľný priestor Leuca, keď nedôsledne bránený Vavrom prestrelil Volešáka a stanovil konečný gólový účet duelu.

Úradujúci slovenský vicemajster sa v treťom predkole EL stretne s ukrajinským klubom Vorskla Poltava (prvý súboj 30. júla, odveta 6. augusta).

Konečný výsledok - štvrtok:
MŠK Žilina (SR) - FC Dacia Kišiňov (Mold.) 4:2 (1:0) - prvý zápas 2:1, do tretieho predkola postúpila Žilina
Góly: 15. Vavro, 50. Káčer, 62. Škvarka, 85. Paur - 64. Cociuc, 87. Leuca, ŽK: 44. Letič, 48. J. Mihalík - 52. Zastavnij, 74. Rosca, 90. Pavlov, 90.+ Mihaliov, ČK: 30. Lozovij (Kišiňov), rozhodoval: Sandro Schärer (Švaj.), 3856 divákov

MŠK Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič - Pečovský - Čmelík (73. Paur), Káčer, Škvarka (66. Bénes), J. Mihalík (80. Špalek) - Jelič
FC Dacia Kišiňov: Gaidučevici - Zastavnij, Rosca, Posmac, Mamah - Mani (55. Pavlov) - Lozovij, Pidnebennoj (55. Leuca), Cociuc, Mihaliov – Frunza (55. Gavrilenko).