Dunajská Streda na úvod doma zdolala Senicu

18.7.2015 22:44

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda vstúpili do nového ročníka najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy domácim triumfom 2:0 nad hráčmi FK Senica.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 2:0 (2:0)

Góly: 10. Szarka, 22. Pačinda (z 11m). Žlté karty: 29. Straka, 31. Štepanovský, 54. Brašeň, 77. Szarka  - 12. Hušek, 34. Čunta, rozhodovali: Glova - Mókoš, Žákech, 2806 divákov.

zostavy a striedania:

FC DAC: Tujvel - Štepanovský (55. Turňa), Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr, Straka, Ljubičič, Pačinda - Szarka (90. Jurčo), Polievka (63. Krišto)

Senica: Šulla - Kontár, Pillár, Pavlík, Čuntta - Hlohovský, Hušek, Komara (64. Mráz) - Kalabiška, Kosorín, Dolný (81. Rajník)

Od úvodného výkopu bola aktívnejšia Dunajská Streda, čoho výsledkom bol prvý gól DAC v novej sezóne. V 10. minúte Ljubičič poslal loptu za obranu Senice, Szarka postupoval sám na brankára a nezaváhal - 1:0. Ákos Szarka tak dal 700. gól Dunajskej Stredy v najvyššej súťaži. V 15. minúte po prihrávke Szarku poslal center do pokutového územia Pačinda, Seničan Kontár si dal skoro vlastný gól. Z následného rohového kopu hlavičkoval Michalík tesne vedľa. V 22. minúte bol v pokutovom území faulovaný Szarka a následnou premenenou jedenástkou si Erik Pačinda otvoril strelecký účet v novom mužstve - 2:0. V 28. minúte prišiel prvý strelecký pokus hostí, priamy kop Dolného letel tesne vedľa brány. O dve minúty neskôr hrozili opäť hostia, po priamom kope hlavičkoval na bránu Dolný, Tujvel loptu reflexne vyrazil, následne Kalabiška nastrelil brvno. V 34. a 38. minúte mala šance Dunajská Streda, najprv hrozil z priameho kopu Pačinda, neskôr nastrelil bočnú sieť Straka. V 41. minúte rozohrali hostia rýchly protiútok, po centri Hlohovského zostal pred Tujvelom Dolný, šancu však nevyužil.

Druhý polčas sa začal rovnako, ako prvý. Už z prvej šance hrozili domáci, Sarrovu delovku vyrazil Šulla. V 50. minúte z priameho kopu zo 17-tich metrov mohla pohroziť Senica, Hlohovský však nastrelil múr. O päť minút neskôr zahrávala Senica priamy kop z toho istého miesta, tentokrát však Kalabiška strelil nad. V strede polčasu hra upadla, čo mohla spôsobiť aj prevládajúca horúčava. V 72. minúte nariadil rozhodca diskutabilný pokutový kop pre hostí, keď Michalík zblokoval Kalabišku, Hlohovského strelu však domáci Tujvel chytil. Ku koncu sa už skóre zápasu nemenilo, Dunajská Streda zvíťazila v úvodnom kole sezóny.

Tomislav Marič (tréner DAC): "V prvom polčase sme videli veľmi dobrý futbal, mali sme hru pod kontrolou, snažili sme sa napádať obranu súpera. Po občerstvení nás podržal brankár Tujvel. V druhom polčase sme vedeli, že Senica chce zápas strhnúť na svoju stranu. Šance sme mohli využiť lepšie. V celkovom hodnotení sme však vyhrali zaslúžene, chlapci išli až od začiatku do konca."

Eduard Pagáč (tréner, Senice): "Gratulujem domácim k víťazstvu. Zápas sme do dvadsiatej minúty nezvládli, chlapci však dreli, chceli sa pobiť o výsledok. Nastrelili sme brvno, mali sme aj šancu. Druhý polčas bol slušný, mohli sme si šance vyriešiť lepšie, vynechali sme aj penaltu. V mužstve nastúpili mladí chlapci, ktorí chcú na sebe pracovať. Dúfam že budeme postupovať vyššie."