Ružomberok prekvapivo nestačil na nováčika zo Skalice

18.7.2015 22:38

Futbalisti MFK Skalica opuncovali premiéru svojho klubu v najvyššej domácej dlhodobej súťaži Fortuna lige víťazstvom 3:1 na detašovanej pôde favorizovaného MFK Ružomberok v NTC v Poprade.

MFK Ružomberok – MFK Skalica 1:3 (1:2)

Góly: 22. Jakubko – 41. Gašparík (z 11m), 45 +. Lietava, 83. Mazan (z 11m). ŽK: Zošák, Rosa, Maslo, Macík, Jakubko - Švrček, Kurák, Konečný, Majerník, ČK: 77. Maslo. Rozhodoval: Kráľovič, 1415 divákov.

Ružomberok: Macík – Bosorád, Maslo, Kružliak, Rosa (58. Lupták)– Nagy – Zošák, Vavrík, Ďubek, Cheptine (58. Masaryk) – Jakubko (85. Lovás)

Skalica: Hajdúch – Švrček, Pavol Majerník, Konečný, Ciprys – Bariš – Kurák (89. Vravlec), Čermák, Gašparík (68. Neoveský), Mazan – Lietava (76. Ulrich)

Kvôli rekonštrukcii hracej plochy s inštaláciou vyhrievaného trávnika odohrali Liptáci domáce stretnutie 1. kola na ihrisku Národného tréningového centra v Poprade. V 20. minúte sa po rýchlej akcii Záhorákov ocitol v tutovej pozícii Gašparík, no koncovka zo siedmich-ôsmich metrov mu absolútne nesadla, bola z toho iba ľahučká lopta do Macíkových rúk. Do tej chvíle to bol len druhý pokus medzi žrde, keď aj autorom úvodného "propagačného" bol vo 8. minúte Gašparík. V 22. Zošák vymyslel skvelú kolmicu na Ďubeka, ten v prvej chvíli trošku zaváhal, no napokon perfektne našiel pred bránou Jakubka, ktorý potvrdil, že v takýchto situáciách je doma – 1:0. V 40. minúte ružomberský gólman Macík v rohu vlastného veľkého vápna hlúpo poslal na zem prenikajúceho Kuráka a Gašparík z nariadenej penalty vyrovnal – 1:1. V závere nadstaveného času Lietava utešenou delovkou z takmer 30 m, ktorá od brvna rozvlnila sieť, dostal Skalicu do vedenia.

Liptáci do druhého polčasu vstúpili aktívne, tlačili sa na súperovu polovicu, ale k zakončeniu sa nedostávali. V 58. minúte tréner Ruže Ivan Galád poslal na ihrisko aj druhého hrotového útočníka Masaryka. Práve on mohol v 62. minúte vyrovnať, lenže Hajdúch bravúrne kryl jeho hlavičku. V 77. prišiel ďalší šok pre Galádovu družinu, po druhej žltej karte opustil ihrisko kapitán Maslo. Vzápätí veľa nechýbalo, aby v sieti skončila Konečného hlavička. V 82. minúte po kikse Kružliaka veľmi neistý gólman Liptákov Macík vyrobil ďalší zbytočný faul vo svojej šestnástke a Mazan z pokutového kopu spečatil prekvapujúce víťazstvo nováčika.

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Nás výsledok určite prekvapil, nečakali sme takýto zápas, že by sa nám nevydaril. Najväčší rozdiel bol na brankárskom poste. Verím, že v budúcnosti Ružomberok bude vyhrávať."

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Som šťastný, že sme zápas takto zvládli. Chceli sme do stretnutia vstúpiť aktívne, nechceli sme čakať, čo bude hrať súper. Mali sme rešpekt zo súpera, veď má skúsených hráčov. Bol to prvý zápas, v ňom nikto nevie ani, čo môže očakávať od vlastného tímu. Ja som pri mužstve krátko, len tri týždne. Boli sme aktívni, bohužiaľ sme prehrávali, keď platilo nedáš – dostaneš. Ivan Lietava krásnym gólom otočil stav na 1:2. Druhý polčas, hoci súper nás pritlačil a mal veľa štandardných situácií, sme zvládli. Celý tím si zaslúži pochvalu."