Festival San Fermin sa tradične nezaobišiel bez zranení

TASR
11.7.2015 11:40

Zranenia najmenej deviatich ľudí si vyžiadal v poradí piaty z ôsmich behov s býkmi, ktoré sa každoročne konajú pri príležitosti sviatku svätého Fermína v severošpanielskom meste Pamplona. Informovala o tom agentúra Reuters.

Festival San Fermin sa tradične nezaobišiel bez zranení
SITA/AP

Behov sa zvyčajne zúčastňuje šesť býkov

Hovorca Červeného kríža José Aldaba uviedol, že štyroch zo zranených nabrali na rohy býky a najmenej piati ľudia utrpeli pri nebezpečnom behu odreniny a krvné podliatiny.

Ani jeden z nich však nie je v ohrození života. Najhoršie je na tom muž, ktorému býk svojím rohom spôsobil hlbokú ranu na stehne.
Zvyčajne sa behov, ktoré sa začínajú každý deň o 08.00 h, zúčastňuje šesť býkov, ale dnes sa jeden z nich vrátil do ohrady.

Každý z býkov váži približne 500 kilogramov

V jednotlivých behoch utekajú ľudia pred býkmi alebo popri nich úzkymi vydláždenými uličkami trasou, ktorá má dĺžku 850 metrov a vedie z ohrady až do mestskej býčej arény, kde zvieratá večer zabijú v býčích zápasoch. Každý z býkov váži približne 500 kilogramov.

Deväťdňové slávnosti svätého Fermína v Pamplone zvečnil vo svojom románe Slnko aj vychádza (The Sun Also Rises) z roku 1926 americký spisovateľ a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Ernest Hemingway. Slávnosti prilákajú každý rok tisíce zahraničných turistov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok