Víťazom 2. etapy Okolo Slovenska Averin, Kováč celkovo štvrtý

TASR TA3
11.6.2015 21:58

Víťazom 2. etapy 59. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Telgártu do Popradu-Spišskej Soboty sa stal Maksym Averin.

Sagan skončil na 23. mieste

Dvadsaťdeväťročný Azerbajdžanec získal aj žlté tričko lídra súťaže. Slovenský reprezentant Juraj Sagan skončil na 23. mieste. Na trati čakalo 127-členný pelotón šesť horských prémií. Prvú na vrchole Popovej vyhral Kolumbijčan Jose Lito Jaramillo Hernandez. Únik 9-člennej skupiny, v ktorej bol aj Juraj Sagan však polotón zlikvidoval.

V ďalšom stúpaní na Bystrú (1135 nad morom) cca 60 km pred cieľom sa vydaril únik ďalšej 9-člennej skupine, v ktorej bol Martin Mahďar. Náskok rýchlo narástol, najväčší bol viac ako tri minúty, ale aktívny pelotón ho zlikvidoval. O víťazovi sa rozhodlo v záverečnom špurte celého pelotónu.

Zo Slovákov v celkovom poradí vedie Kováč

V celkovom poradí je zo Slovákov najlepší na 4. mieste Maroš Kováč. "Veľa síl nás stála práca zlikvidovať únik. V závere sme sa sústredili na vytvorenie čo najlepšej pozície pre Taliana Renza Zanelliho, ale nevyšlo nám to. V ďalších etapách sa budem pokúšať o nejaký dobrý výsledok. V kopcoch som sa necítil najlepšie, netrúfam si teraz povedať, či si udržím štvrté miesto v celkovom poradí," uviedol v cieli Kováč.

V piatok je na programe 3. etapa z Popradu do Žiaru nad Hronom v dĺžke 196,2 km. Štart je plánovaný na 11.30 h, v cieli očakávajú cyklistov po 16.27 h.

Výsledky 2. etapy: Telgárt - Poprad (Spišská Sobota), 158,6 km:

1. Maksym Averin (Azerb.) 3:45:52, 2. Myhajlo Kononenko (Ukr.), 3. Davide Vigano (Tal.), ... 23. Juraj Sagan všetci čas ako víťaz

Priebežné poradie: 1. Averin 7:43:28, 2. Filippo Fortin (Tal.) +6 s, 3. Vigano +8, 4. Kováč +9, ...9. J. Sagan +13, 14. Mahďar +15