Hantuchová neprešla cez prvé kolo turnaja v Nottinghame

9.6.2015 15:15

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v utorkovom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA Interrnational v britskom Nottinghame podľahla na trávnatom povrchu Poľke Magde Linettovej za 135 minút 2:6, 6:4, 6:7 (4).

V prvom vzájomnom dueli dvoch pravorukých hráčok na okruhu ťahala za kratší koniec o deväť rokov staršia rodáčka z Popradu, ktorá dokázala odvrátiť len 6 z 15 brejkových príležitostí súperky. V treťom sete Linettová, o 30 miest rebríčkovo horšie postavená tenistka (102. - 72.) viedla už 5:2 a podávala na víťazstvo v zápase, ale Slovenka zabojovala, získala tri gemy za sebou, z toho dva bez straty fiftínu, a napokon doviedla dejstvo do tajbrejku. V ňom už však nedokázala zužitkovať svoje skúsenosti.

Hantuchová sa ešte predstaví aj vo štvorhre po boku japonskej veteránky Kimiko Dateovej-Krummovej.

Výsledok utorňajšieho stretnutia 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Aegon Open Nottingham v britskom Nottinghame (dotácia 250 000 USD, tráva):

Magda Linettová (Poľ.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 4:6, 7:6 (4) za 135 minút