Ajax Amsterdam vypadol z holandského pohára

TA3
19.1.2012 21:50

V opakovanom zápase osemfinále holandského pohára vo futbale medzi Ajaxom Amsterdam a AZ Alkmaar obsadili miesta na tribúnach deti. Pohárový duel bol dohrávkou z decembra, kedy súboj týchto dvoch celkov na konci prvého polčase predčasne ukončil hlavný rozhodca.

Učinil tak potom, čo na ihrisko vbehol opitý fanúšik a zaútočil na brankára Estebana Alvarada. Ten mu to vrátil sériou kopancov, za čo bol vylúčený. Hostia z Alkmaaru na protest odišli do kabín. Pôvodne sa malo stretnutie uskutočniť s vylúčením verejnosti, národný zväz ale vyhovel žiadosti domáceho tímu, aby duel mohli vidieť matky s deťmi. Ajax aj napriek ich účasti s Alkmaarom prehral. Polčas sa skončil nerozhodne 2:2, keď za domácich dvakrát skóroval De Jong, v drese AZ sa presadili Martens a Benschop. O vypadnutí amsterdamského klubu v osemfinále pohára rozhodol Elmov premenený pokutový kop 10 minút po pauze. Ajax bude mať príležitosť revanšovať sa Alkmaaru už tento víkend, kedy zavíta na jeho pôdu na ligový zápas. Ajax je v tabuľke štvrtý s 5-bodovou stratou na lídra, ktorým je práve Alkmaar.