Hossovo Chicago utrpelo prvú domácu prehru, Anaheim vedie v sérii

22.5.2015 07:57

Hokejisti Anaheimu triumfovali v treťom zápase finále Západnej konferencie NHL na ľade Chicaga 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj sériu hranú na štyri víťazstvá. Blackhawks utrpeli prvú domácu prehru v tohtoročnej play off.

V drese Chicaga odohral Marián Hossa 19 minút a 38 sekúnd, na súperovu bránku vyslal tri strely a odsedel si dve trestné minúty.

Víťazný gól Ducks strelil na konci druhej tretiny obranca Simon Despres, pre ktorého to bol premiérový gól v play off v kariére. Kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf asistoval pri oboch góloch hostí. Najväčšou hviezdou stretnutia bol však brankár "káčerov" Frederik Andersen, ktorý zlikvidoval 27 striel domácich, inkasoval iba z hokejky Patricka Kanea v závere úvodného dejstva.

semifinále play off NHL

tretí zápas finále Západnej konferencie

Chicago - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) - stav série 1:2

Góly: 20. Kane (Richards, Hjalmarsson) – 13. Maroon (Lindholm, Getzlaf), 40. Despres (Getzlaf, Fowler). Brankári: Crawford - Andersen, strely na bránku: 28:27, 22.160 divákov.