Mané strelil najrýchlejší hetrik v Premier League

16.5.2015 17:19

Senegalský futbalový krídelník Sadio Mané sa zapísal do histórie anglickej Premier League ako autor najrýchlejšieho hetriku v histórii súťaže.

Dvadsaťtriročný hráč Southamptonu skóroval v domácom dueli 37. kola proti Aston Ville postupne v čase 12:22, 13:46 a 15:18 min a zabezpečil svojmu mužstvu priebežné vedenie 3:0. Bývalý hráč rakúskeho Red Bull Salzburg a francúzskeho Metz potreboval na tri góly 2 minúty a 56 sekúnd. Southampton napokon zvíťazil 6:1, keď ešte v prvom polčase ďalšie dva góly domáceho tímu pridal Shane Long, za hostí skorigoval v nadstavenom čase Christian Benteke. Bodku za gólovými hodmi dal v 81. min domáci Graziano Pellé.

Mané prekonal doterajší rekord bývalého útočníka FC Liverpool Robbieho Fowlera, ktorý v auguste 1994 trikrát skóroval do siete Arsenalu Londýn v priebehu 4 minút a 33 sekúnd. Senegalský krídelník vylepšil Fowlerov zápis o 1 minútu a 37 sekúnd.