Slovan preskočil v tabuľke Senicu, Spartak doma vyhral

SITA TA3
4.5.2015 19:20

Ešte stále úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci duel 28. kola Fortuna ligy proti Senici a triumfoval presvedčivo 4:1.

SITA/Robert Tappert

Domáci od 14. min zaostávali 0:1, keď obranca Róbert Pillár hlavičkou po rohovom kope prekonal Martina Krnáča. Odpoveď "belasých" však na seba nenechala dlho čakať, krídelník Karol Mészáros po výbornej prihrávke Adama Zreľáka usmernil loptu do odkrytej bránky - 1:1. Slovanisti ešte do konca I. polčasu udreli dvakrát, asistent Zreľák sa zmenil na strelca.

Zimná posila bratislavského tímu z Ružomberka najprv v 35. min skórovala vnútri šestnástky prudkým volejom a z podobnej pozície sa od utorka 21-ročný útočník nepomýlil ani o desať minút neskôr. Štvrťhodinu pred záverečných hvizdom dal o sebe vedieť Seydouba Soumah, ktorý prízemnou strelou k žrdi spečatil víťazstvo 4:1.

Slovan vďaka trom bodom poskočil v tabuľke na 4. priečku, vystriedal na nej práve svojho pondelkového súpera.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 28. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 4:1 (3:1)
Góly: 35. a 45. Zreľák, 18. K. Mészáros, 74. Soumah - 14. Pillár, ŽK: 9. L. Opiela (Senica), rozhodovali: Sedlák - Vorel, K. Poláček, 895 divákov

Slovan: Krnáč - Kotula (47. Niňaj), Gorosito, Saláta, Čikoš - Simovič, Štefánik (47. Lásik) - Milinkovič, Soumah, K. Mészáros (86. F. Ďuriš) - Zreľák
Senica: Šulla - L. Opiela, P. Pavlík, Pillár, P. Čermák (65. Pittner) - Kóňa, Hušek - Dolný (67. J. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (77. Komara) - Majtán

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:1 (1:0) - hralo sa v Zlatých Moravciach
Góly: 28. Vlasko, 80. E. Sabo - 67. Masaryk, 81. Mikovič, 87. Kelava - 34. Zošák, 76. Masaryk, 78. Boszorád, 82. L. Janič, 90. Rosa, rozhodovali: Vlk - Slyško, Mikulaj, 1486 divákov

Zostavy

Trnava: Kelava - Janečka, Miloš Nikolič, Greššák, Čonka - Casado - E. Sabo, Vlasko, Cléber Silva Nascimento (74. Marek Hlinka) - Sládek (70. Vojtuš), Mikovič (90.+ Vyskočil)
Ružomberok: Šavol - Boszorád (83. A. Lovás), Rosa, Kružliak, Práznovský - Martin Nagy - Zošák (59. Turčák), Gerát, Mário Almaský, L. Janič (83. J. Vavrík) - Masaryk