Komárno vyhralo prvé finále SBL v Prievidzi, Inter tretí

SITA TA3
25.4.2015 21:07

Prvé finále Slovenskej basketbalovej ligy mužov v Prievidzi ovládli hráči hosťujúceho tímu MBK Rieker Com Therm Komárno 89:77.

TASR

Majster bude známy najneskôr 16. mája

Zverencom srbského trénera Miljana Čuroviča vydláždila cestu k úspechu 22-bodová šnúra z prvého polčasu, z ktorej "vyžili" až do konca duelu. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0, družstvá si po každom zápase menia výhodu domáceho prostredia.

Druhý súboj je na programe v Komárne v stredu 29. apríla o 18.00 h. Meno majstra bude známe najskôr 6. a najneskôr 16. mája 2015. Ešte stále úradujúci šampión BK Inter Incheba Bratislava prvenstvo neobháji, v tomto ročníku získal "iba" bronz.

Prievidžania sa doťahovali

Keď Batinova dvojka v 7. min znamenala vedenie domáceho mužstva 18:9, málokto by predpokladal, že úvodnú štvrtinu napokon prehrá a po I. polčase bude zaostávať až dvojciferným rozdielom. Ale stalo sa, lebo Komárno od spomenutého stavu potiahlo senzačnú 22-bodovú šnúru a v 14. min viedlo 31:18.

Zakrátko dokonca narástol náskok hostí až na 17 bodov (42:25 aj 45:28), Prievidžania z neho do veľkej prestávky aspoň štyri odkrojili. Nedali si pozor na najlepšieho hráča ligy T. J. Bannistera, ktorý v prvom polčase nastrieľal 13 bodov (trojky 4/3) a spoluhráčom naservíroval 5 asistencií.

V polovici tretej štvrtiny narástol náskok MBK Rieker Com Therm až na 20 bodov (61:41), ale Prievidza správne ešte nezložila zbrane. V 35. min Baťka v jej drese znížil až na "hrateľných" 71:74, hostia však kontrovali piatimi bodmi. Rozhodujúci náskok 84:75 získali necelé dve minúty pred koncom a s prehľadom dokráčali k prvému úspechu.

Slovenská basketbalová liga - muži - play-off - finále - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno 77:89 (18:19, 18:30, 18:17, 23:23) - stav série 0:1

Zostávajúci program finále play-off:
2. zápas - streda 29. apríla: MBK Rieker Com Therm Komárno - BC Prievidza (18.00)
3. zápas - sobota 2. mája: BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno (19.00)
4. zápas - streda 6. mája: MBK Rieker Com Therm Komárno - BC Prievidza (18.00)
Prípadný 5. zápas - sobota 9. mája: BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno (19.00)
Prípadný 6. zápas - streda 13. mája: MBK Rieker Com Therm Komárno - BC Prievidza (18.00)