Chárov gól prišiel neskoro, Tampa našla recept na jeho Boston

TASR SITA NHL
23.3.2015 07:17

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára z Bostonu sa strelecky presadil v zápase NHL na ľade Tampy Bay, ani jeho gól však nezabránil prehre "medveďov" 3:5.

Delovka počas presilovky

Kapitán Bruins skóroval v 51. minúte za stavu 4:1 pre "blesky", keď v presilovke napriahol spoza kruhu na vhadzovanie a svojou typickou delovkou z prvej prepálil Bena Bishopa v domácej bránke. Pre Cháru to bol ôsmy presný zásah v sezóne.

Pre hostí však prišiel jeho gól neskoro, Tampa si už víťazstvo nenechala ujsť a po dlhej dobe tak konečne našla recept na Boston. V uplynulých desiatich vzájomných stretnutiach s Bruins ani raz nevyhrala, keď v nich získala iba dva body.

Prehry v najnevhodnejšom čase

Zverenci trénera Claudea Juliena sa výsledkovo trápia, na výhru čakajú už päť zápasov, a to práve v čase, keď potrebujú čo najviac bodovať.

Bruins si síce vo Východnej konferencii držia jednu z dvoch voľných postupových kariet, no deviata Ottawa stráca na nich iba bod a má dva zápasy k dobru.

Výsledky:

Tampa Bay - Boston 5:3 (3:1, 1:0, 1:2) /CHÁRA za hostí 1+0/

Góly: 6. Namestnikov (Morrow, Brown), 11. J. T. Brown (Palát, Carle), 12. Stralman (V. Filppula, Namestnikov), 28. Garrison (T. Johnson, Carle), 54. Palát (Callahan, Kučerov) - 1. P. Bergeron (Marchand, McQuaid), 51. CHÁRA (R. Smith, Pastrňák), 60. Paille (Talbot, G. Campbell)
Zdeno Chára (Boston) 1 gól, 5 striel, -1, odohral 23:48 min

Detroit - St. Louis 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 41. E. Cole (Abdelkader, Quincey), 61. Abdelkader (Židlický, N. Kronwall) - 30. Steen (Pietrangelo, P. Stastny)
Tomáš Tatar 1 strela, 4 tr. minúty, odohral 15:01, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:31 min

New York Rangers - Anaheim 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)

Góly: 2. Kreider (Stepan, McDonagh), 6. Stepan (Yandle, Rick Nash), 11. Hagelin (Hayes, Yandle), 23. J.T. Miller (Zuccarello, Yandle), 37. Stepan, 47. J. Fast (Hayes), 49. Brassard (Zuccarello, J.T. Miller) - 3. Perry (Maroon, Vatanen), 12. Perry (Getzlaf)

Arizona - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Ekman-Larsson (Vitale) - 15. Y. Weber (D. Sedin, Vrbata), 57. Edler (Y. Weber, Vrbata), 59. H. Sedin (D. Sedin, Tanev)