Poprad vo štvrtom zápase vysoko prevýšil Košice

TA3, SITA
21.3.2015 23:59

Hokej sa hrá na víťazstvá a nie na góly, dobre si to uvedomuje popradská ikona Arne Kroták. Košičania pôjdu v utorok na domácom ľade jasne za víťazstvom a ukončením celej série.

Hokejisti HK Poprad si zásluhou sobotňajšieho domáceho víťazstva nad hráčmi HC Košice vo štvrtom stretnutí semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy predĺžili sezónu minimálne o jeden zápas, po výhre 6:2 pred vlastnými fanúšikmi znížili stav série na 1:3.

Piaty duel je na programe v utorok 24. marca o 17.00 h v metropole východu. Popradčania vyhrali zásluhou presného zásahu Lukáša Paukovčeka prvú tretinu 1:0. Najvýznamnejší krok k sobotňajšiemu úspechu urobili hráči spod Tatier v úvode druhej tretiny, keď sa v rozpätí 22. a 25. min strelecky presadili Samuel Takáč, druhým gólom v zápase Paukovček a Richard Rapáč.

V 30. min znížil na 1:4 z pohľadu hosťujúcich "oceliarov" Gabriel Spilar. V 49. min vrátil domácim štvorgólové vedenie Arne Kroták, v drese Košice o minútu neskôr skorigoval Martin Štrbák. Posledné slovo mali hokejisti HK Poprad, v 54. min stanovil konečný výsledok na 6:2 Peter Boltun.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - sobota:
HK Poprad - HC Košice 6:2 (1:0, 3:1, 2:1) stav série: 1:3
Góly: 17. Paukovček (Bartečko, Kurali), 22. S. Takáč (Matis, Kroták), 24. Paukovček (R. Suchý, Gríger), 25. R. Rapáč (Malina, S. Takáč), 49. Kroták (Matis), 54. Boltun (Hvila) - 30. Spilar (P. Bartoš, Štrbák), 50. Štrbák (A. Jánošík, P. Bartoš).

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Tvrdoň, M. Orolin, 3395 divákov.

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, D. Brejčák, Makovský, Gaborčík - Bartečko, Paukovček, Gríger - Kroták, S. Takáč, Matis - R. Rapáč, Boltun, Hvila - Toma, Štals, Štrauch
Košice: Hylák - Štrbák, Drgoň, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Hrnka, Kutálek - M. Bartánus, Suja, Bicek - R. Bondra, Matúš Chovan, Lapšanský - Hinďoš.