Hamšík vyradil Hubočana, Ajax vypadol s Dneprom po predĺžení

19.3.2015 21:28

Futbalisti talianskeho klubu SSC Neapol aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom postúpili do štvrťfinále Európskej ligy. Medzi najlepšiu osmičku druhej najprestížnejšej kontinentálnej klubovej pohárovej súťaže sa vo štvrtok podvečer prebojovali aj ukrajinské Dynamo Kyjev a ďalší taliansky zástupca AC Fiorentina.

Dinamo Moskva (Rus.) - SSC Neapol (Tal.) 0:0 - prvý zápas: 1:3, do štvrťfinále postúpil Neapol
Rozhodoval: Bas Nijhuis (Hol.)
Tomáš Hubočan (Dinamo) absolvoval celý zápas, Marek Hamšík (Neapol) hral od 71. min.

Neapolčania remizovali v odvete osemfinále na trávniku Dinama Moskva 0:0, čo im v kombinácii s domácim triumfom 3:1 zabezpečilo úspech v tejto konfrontácii. Vopred bolo jasné, že ďalej pôjde jeden zástupca SR. Za mužstvo z ruskej metropoly odohral celý duel obranca Tomáš Hubočan. Spomenutý stredopoliar Hamšík sa dostal do akcie v 71. minúte.

Dynamo Kyjev (Ukr.) - FC Everton (Angl.) 5:2 (3:1) - prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpilo Dynamo Kyjev

Góly: 21. Jarmolenko, 35. Teodorczyk, 37. Miguel Veloso, 56. Gusev, 76. V. Antunes - 29. Lukaku, 82. Jagielka, rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

Dynamo Kyjev akoby sa proti Evertonu nechalo inšpirovať žalostnou osemfinálovou bilanciou anglických klubov v Lige majstrov. Na výsledok 1:2 z Liverpoolu zareagovalo triumfom 5:2. Potvrdilo, že v EL to pred svojimi priaznivcami vie: predtým si postupne poradilo s rumunskou Steauou Bukurešť, dánskym Aalborgom, portugalským Rio Ave aj francúzskym Guingampom.

AS Rím (Tal.) - ACF Fiorentina (Tal.) 0:3 (0:3) - prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpila Fiorentina
Góly: 9. G. Rodríguez (z pok. kopu), 18. M. Alonso, 22. Basanta, ČK: 88. Ljajič (Rím) po druhej ŽK, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Fiorentina v talianskom derby doma len remizovala s AS Rím 1:1, ale piaty tím Serie A v metropole dokonale zaskočil druhé mužstvo tabuľky najvyššej súťaže na Apeninskom polostrove. Hostia už v 22. min viedli 3:0 a bez ťažkostí si postrážili náskok.

Ajax Amsterdam (Hol.) - Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0) - prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil Dnipropetrovsk
Góly: 60. Bazoer, 117. M. van der Hoorn - 97. Konopľanka, rozhodoval: Alexej Kulbakov (Biel.)

Holandský Ajax Amsterdam dostal aspoň do nadstavenia o 2x 15 minút Dnipro, inkasoval však na 1:1 a nezvládol nevyhnutnosť pridať dva góly (napokon bol konečný výsledok 2:1 po predĺžení).

Besiktas Istanbul (Tur.) - FC Bruggy (Belg.) 1:3 (0:0) - prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpili Bruggy
Góly: 48. R. Motta - 80. a 90. Bolingoli-Mbombo, 61. De Sutter, ČK: 90.+ O. Sahan (Besiktas), rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Turecký Besiktas Istanbul síce išiel štvrtkovým gólom na 1:0 do výhody proti Bruggám (prvý zápas 1:2), napokon však prehral 1:3.

Inter Miláno (Tal.) - VfL Wolfsburg (Nem.) 1:2 (0:1) - prvý zápas: 1:3, do štvrťfinále postúpil Wolfsburg
Góly: 71. R. Palacio - 24. D. Caligiuri, 89. Bendtner, rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.)

Wolfsburg potvrdil pretrvávajúcu vnadnú formu (13 plných úspechov z 18 predchádzajúcich súťažných vystúpení) a triumfom 2:1 v Miláne zvýraznil krízu miestneho Interu (už je päť duelov bez víťazstva), s ktorým si predtým doma poradil 3:1, čiže v súčte jasne 5:2.

FC Sevilla (Šp.) - FC Villarreal (Šp.) 2:1 (0:0) - prvý zápas: 3:1, do štvrťfinále postúpila Sevilla
Góly: 69. Iborra, 83. D. Suárez - 73. G. Dos Santos, ČK: 77. Bailly (Villarreal), rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)

Sevilla si priviezla z pôdy ďalšieho španielskeho mužstva FC Villarreal solídny náskok 3:1 a na svojom trávniku k tomu pridala víťazstvo 2:1. Andalúzania môžu získať štvrtú trofej za necelých 10 rokov po triumfoch v Pohári UEFA 2006 aj 2007.

FC Turín (Tal.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 1:0 (0:0) - prvý zápas: 0:2, do štvrťfinále postúpil Petrohrad
Gól: 90. Glik, rozhodoval: Matej Jug (Slovin.)

Menej slávny z turínskych klubov FC doháňal manko 0:2 proti skúsenému Zenitu a polovicu z neho ukrojil až v 90. min, už sa mu nepodarilo vynútiť si predĺženie.

Zostávajúci program štvrtkových odvetných stretnutí osemfinále futbalovej Európskej ligy 2014/2015 (časy sú SEČ):
Ajax Amsterdam (Hol.) - Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) /21.05/, rozhoduje: Alexej Kulbakov (Biel.), prvý zápas 0:1
FC Turín (Tal.) - Zenit Petrohrad (Rus.) /21.05/, rozhoduje: Matej Jug (Slovin.), prvý zápas: 0:2
Inter Miláno (Tal.) - VfL Wolfsburg (Nem.) /21.05/, rozhoduje: Mark Clattenburg (Angl.), prvý zápas: 1:3
FC Sevilla (Šp.) - Villarreal CF (Šp.) /21.05/, rozhoduje: Martin Atkinson (Angl.), prvý zápas: 3:1
Besiktas Istanbul (Tur.) - Club Bruggy (Bel.) /21.05/, rozhoduje: Sergej Karasev (Rus.), prvý zápas: 1:2