Košice zvládli aj druhý domáci duel proti Popradu

SITA TA3
17.3.2015 19:21

Hokejisti Košíc aj v druhom súboji semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy využili výhodu domáceho prostredia a nad Popradom triumfovali 2:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú "oceliari" 2:0. Tretie stretnutie tejto semifinálovej série je na programe v piatok 20. marca v Poprade.

Košičania rovnako ako v pondelkovom prvom zápase nezachytili úvod a už v závere 1. min inkasovali z hokejky Matisa, ktorý za Hyláka usmernil prihrávku od skúseného Krotáka - 0:1. V 7. min mal Matis na hokejke aj druhý gól, ale Hylák si poradil s jeho strelou.

Oceliari ešte pred prvou sirénou vyrovnali na 1:1, Hrnka sa natlačil pred Kostúra a pomedzi betóny skóroval. V druhej dvadsaťminútovke padol iba jeden gól, postarali sa o neho domáci - Popradčania v 30. min nechali priveľa priestoru Bicekovi, ktorý bekhendom upravil na 2:1. Popradu snaha o vyrovnanie nevyšla, predĺženie si nevynútili ani hrou bez brankára v poslednej minúte III. tretiny.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - utorok:

HC Košice - HK Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - stav série: 2:0
Góly: 17. Hrnka (Spilar, Cebák), 30. Bicek (Suja, M. Bartánus) - 1. Matis (Kroták)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Spilar (Košice) 10+DKZ ze nepš. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák - M. Korba, Gajan, 5633 divákov

Košice: Hylák - Štrbák, Drgoň, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Hrnka, Kutálek - M. Bartánus, Suja, Bicek - Lapšanský, Matúš Chovan, R. Bondra - Hinďoš
Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Makovský, D. Brejčák, Malina, Kasík, Dinda, Gaborčík - Bartečko, Paukovček, Gríger - Kroták, S. Takáč, Matis - R. Rapáč, Boltun, Hvila - Štrauch, Štals, Toma