Žampa skončil 14. v Kranjskej Gore, uspel Kristoffersen

15.3.2015 13:47

Slovák Adam Žampa obsadil 14. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore. Do hodnotenia bojov o krištáľový glóbus si pripísal osemnásť bodov. Vo Svetovom pohári už Žampa počas tejto zimy nebude štartovať, keďže sa neprebojoval na finálové podujatie do francúzskeho Méribelu.

Kristoffersen s náskokom 24 stotín

V Kranjskej Gore sa z víťazstva tešil Nór Henrik Kristoffersen, ktorý bol po prvom kole tretí a v druhom mu stačila na triumf aj štvrtá najrýchlejšia jazda.

Dvadsaťročný vlaňajší juniorský majster sveta v slalome z Jasnej dosiahol tretí triumf v kariére vo Svetovom pohári, predtým vyhral točivú disciplínu v Schladmingu 2014 a Levi 2014.

Vlani bol v Kranjskej Gore tretí. V cieli mal Kristoffersen náskok 24 stotín sekundy pred Talianom Giulianom Razzolim, tretí skončil s odstupom 86 stotín sekundy Mattias Hargin.

Neureuther nevyužil Hirscherovu chybu

V Kranjskej Gore sa nerozhodlo o držiteľovi malého krištáľového glóbusu za slalom. Rakúšan Marcel Hirscher síce v prvom kole bol až devätnásty pre chybu na výstroji, Felix Neureuther to však nevyužil.

V druhom kole už bol Hirscher najrýchlejší a skončil napokon na 6. mieste, kým jeho súper a držiteľ líderského dresu až na deviatom. Pred finálovým slalomom v Méribeli vedie Neureuther o 55 bodov.

V celkovom hodnotení Svetového pohára zvýšil vďaka 40 bodom z Kranjskej Gory Hirscher svoj náskok pred Nórom Kjetilom Jansrudom na 164 bodov. Adam Žampa sa posunul v účtovaní SP na 64. priečku s 95 bodmi, v hodnotení slalomu je 32. S rovnakým číslom štartoval aj v nedeľu.

Výsledky - preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Kranjskej Gore (Slovin.):
Slalom: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:41,26, 2. Giuliano Razzoli (Tal.) +0,24, 3. Mattias Hargin +0,86, 4. Markus Larsson (obaja Švéd.) +1,02, 5. Alexander Chorošilov (Rus.) +1,07, 6. Marcel Hirscher (Rak.) +1,13, ... 14. Adam Žampa (SR) +1,97, Andreas Žampa (SR) nenastúpil na 1. kolo

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 33 z 37 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1248 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 1084, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 898, 4. Felix Neureuther (Nem.) 816, 5. Dominik Paris (Tal.) 745, 6. Matthias Mayer (Rak.) 699, ... 64. Adam Žampa (SR) 95

Poradie SP v slalome (po 9 z 10 pretekov): 1. Felix Neureuther (Nem.) 569 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 514, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 427, 4. Fritz Dopfer (Nem.) 425, 5. Alexander Chorošilov (Rus.) 425, 6. Stefano Gross (Tal.) 390, ... 32. Adam Žampa (SR) 43