Bayern rozdrvil oslabený Šachtar, do štvrťfinále aj Paríž SG

SITA, TASR
11.3.2015 22:52

Futbalisti Bayernu Mníchov po bezgólovom prvom zápase suverénne zvládli stredajšiu odvetu osemfinále Ligy majstrov so Šachtarom Doneck, keď ukrajinský tím zdolali doma vysoko 7:0.

Gólové hody uzavrel Götze

Ambície favorita začal napĺňať už v 4. min Thomas Müller, ktorý premenil pokutový kop. "Vyrobil" ho v šestnástke Oleksandr Kučer, keď fauloval Maria Götzeho, za čo videl aj červenú kartu. Ešte do prestávky zvýšil na 2:0 pre favorita stopér Jérome Boateng a po zmene strán si Bavori poriadne zgustli na oslabenom protivníkovi.

Presadili sa postupne Franck Ribéry, gólovú dupľu si doprial Thomas Müller, po Boatengovi sa do streleckej listiny zapísal aj ďalší stredný obranca Holger Badstuber, do čierneho trafil aj útočník Robert Lewandowski a gólový účet stretnutia uzavrel Mario Götze.

Bayern prišiel o Arjena Robbena, ktorý striedal už v 20. min pre problémy so stehenným svalom.

Bayern Mníchov (Nem.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 7:0 (2:0) - prvý zápas 0:0, do štvrťfinále postúpil Bayern Mníchov
Góly: 4. (z pok. kopu) a 52. Th. Müller, 34. J. Boateng, 49. Ribéry, 63. Badstuber, 75. R. Lewandowski, 87. Götze, ŽK: 26. Badstuber, 38. J. Boateng - 38. Douglas Costa, ČK: 3. Kučer (Šachtar), rozhodoval: William Collum (Škót.)

Bayern: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Badstuber (67. Dante), Alaba - Schweinsteiger - Robben (19. Rode), M. Götze, Th. Müller, Ribéry (59. Bernat) - R. Lewandowski
Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, V. Ševčuk - Taison (9. Kryvcov), Fred, Stepanenko, Douglas Costa (78. Wellington) - Luiz Adriano, Alex Teixeira (70. Ilsinho)

Oslabený Paríž St. Germain vyradil FC Chelsea

Futbalisti klubu Paríž St. Germain prenikli do štvrťfinále, keď na trávniku FC Chelsea uhrali postupovú remízu 2:2 po predĺžení. V riadnom hracom čase sa duel skončil takisto ako prvý zápas 1:1. Postup hostí je o to cennejší, že od 31. min hrali bez svojej najväčšej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča, ktorý videl červenú kartu, a neskôr zaostávali 0:1 aj 1:2.

Najprv David Luiz dokázal v závere riadneho hracieho času odpovedať na gól domáceho Garyho Cahilla a v druhom predĺžení potom ďalší brazílsky obranca Thiago Silva vyrovnal po predchádzajúcej premenenej penalte Edena Hazarda, ktorú "vyrobil".

Chelsea Londýn - Paríž St. Germain 2:2 po predĺžení (1:1, 0:0) - Prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpil Paríž. St. Germain
Góly: 81. Cahill, 96. Hazard (z 11 m) - 86. David Luiz, 114. Thiago Silva. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Oscar, Ramires, Diego Costa - Thiago Motta, Matuidi, David Luiz, Verratti, ČK: 32. Ibrahimovič (PSG)

Chelsea: Courtois - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires (91. Drogba), Matič (84. Zouma) - Oscar (46. Willian), Fabregas, Hazard - Diego Costa
PSG: Sirigu - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti (82. Lavezzi), Thiago Motta, Matuidi (82. Rabiot) - Cavani, Ibrahimovič, Pastore (118. van der Wiel)