Pánik asistoval, Toronto prehralo s Islanders

SITA, nhl.com
10.3.2015 07:29

Richard Pánik sa ako jediný slovenský hokejista zapísal do kanadského bodovania v pondelkových stretnutiach NHL. Pánik zaznamenal jednu asistenciu, no jeho Toronto prehralo po predĺžení s New Yorkom Islanders 3:4.

V bránke Islanders sa tentoraz neobjavil Jaroslav Halák, šancu dostal Čech Michal Neuvirth. Ľubomír Višňovský odohral v drese Islanders 22 minút.

Trojica slovenských hokejistov sa stretla v súboji medzi Detroitom a Edmontonom. Z triumfu 5:2 sa tešila detroitská dvojica Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Rovnako ako obranca Edmontonu Martin Marinčin však nebodovali.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Detroit - Edmonton 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Góly: 21. Kronwall (Cole, Zetterberg), 35. Sheahan (Nyquist, Pulkkinen), 51. Pulkkinen (Daciuk), 59. Abdelkader (Sheahan, Zetterberg), 60. Daciuk (Zetterberg) - 3. Klinkhammer (Hendricks, Gordon), 59. Jakupov (J. Schultz, Eberle)
Tomáš Tatar 4 strely, +1, odohral 15:48, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 1 strela, -1, odohral 6:28, Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:07 min

Toronto - New York Islanders 3:4 po predĺžení (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
Góly: 19. Booth (Gardiner), 31. Holland (PÁNIK, Van Riemsdyk), 47. Van Riemsdyk - 42. Kennedy (Tavares, Bailey), 50. Nielsen (Lee, Bailey), 51. Cizikas (Hamonic), 65. Tavares (Kennedy, Hamonic)
Richard Pánik (Toronto) 1 asistencia, 2 strely, odohral 17:38, Ľubomír Višňovský (Islanders) 3 strely, +1, odohral 22:09

Arizona - Nashville 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 48. Chipchura (Moore, Ekman-Larsson) - 24. Gaustad (Beck), 63. Neal (S. Jones, Franson)

San Jose - Pittsburgh 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Nieto (Tierney, B. Smith), rozhodujúci sam. nájazd Wingels - 48. Crosby (Perron, Letang)

Vancouver - Anaheim 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 10. Horvat (Hansen, Dorsett), 57. Kassian (Hamhuis) - 49. Etem (Thompson, Fowler)