Ružomberok doma tesne zdolal Myjavu

7.3.2015 17:40

Futbalisti Ružomberka zvládli na jar aj druhé domáce vystúpenie vo Fortuna lige s výsledkom 2:1. Po predošlom víťazstve nad Senicou zdolali hráči spod Čebraťa týmto tesným rezultátom aj Myjavu a výraznejšie sa odpútali od zostupovej 12. priečky.

Naopak "kopaničiari" v jarnej časti ešte nezabodovali: po debakli v Trnave (1:5) nestačili ani na Ružomberok a zostali na 29 bodoch.

Už v 6. min sobotňajšieho zápasu sa po rohovom kope od Saparu v skrumáži presadil český obranca MFK Rosa a prekonal Solničku - 1:0. Domáci sa však dlho netešili, pretože už o dve minúty neskôr sa presadil bývalý hráč Ružomberka Pekár a vyrovnal. Pre kanoniera Myjavy to bol už deviaty presný zásah v tejto sezóne. V 39. min mal ideálnu možnosť na opätovný ružomberský náskok Masaryk, ale z pokutového kopu netrafil bránku hosťujúceho tímu. Domácich však tento moment neznepokojil a hneď na začiatku druhého polčasu prišiel rozhodujúci moment v stretnutí: v 46. min na priamy kop špílmachra Saparu najvyššie vyskočil stopér Ján Maslo a hlavou rozhodol o troch bodoch pre MFK.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 21. kolo - sobota:

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 2:1 (1:1)
Góly: 6. Rosa, 46. J. Maslo - 8. Š. Pekár, ŽK: 45. Gerát, 72. Mário Almaský, 80. L. Janič - 35. Bílovský, 71. E. Daniel, 85. Švec, 90.+ Š. Pekár, rozhodovali: Smolák - Brendza, Jenčura, 2153 divákov

Ružomberok: Šavol - Boszorád, J. Maslo, Rosa, Kružliak - Martin Nagy - Zošák, Sapara (90. J. Vavrík), Gerát, Turčák (46. Mário Almaský) - Masaryk (71. L. Janič)
Myjava: Solnička - P. Jánošík, Černáček, Častulín (64. Ľ. Kolár), Švec - Marček - E. Daniel, Bílovský, D. Duga (75. Janco), Š. Pekár - Peňaška (60. M. Kuzma)