Hrašnová nepostúpila do finále súťaže guliarok

Hrašnová nepostúpila do finále súťaže guliarok
Zdroj foto: SITA/Ján Slovák
Slovenskej reprezentantke Martine Hrašnovej sa nepodarilo postúpiť do finále súťaže guliarok na halových majstrovstvách Európy v atletike v Prahe. Vo štvrtkovej popoludňajšej kvalifikácii hodila špecialistka na hod kladivom 13,39 m, čo stačilo na konečné 14. miesto.

Dva neplatné pokusy

Hrašnovej sa nepodarilo ohroziť slovenský rekord 15,79 m, za ktorým na februárových M-SR zaostala len o 19 cm.

Tridsaťjedenročná členka VŠC Dukla Banská Bystrica zažila na halovom kontinentálnom šampionáte premiéru, prvé dva pokusy mala neplatné, v treťom dosiahla 13,39 m. Pod holým nebom má zo súťaží kladivárok na ME už dve strieborné medaily.

Pripraví sa na Európsky pohár

Hrašnová dlho v Prahe nepobudne. Hneď po súťaži odcestuje domov, aby pokračovala v prípravách na budúcotýždňový zimný Európsky pohár vo vrhoch v Leirii, kde sa predstaví už v tradičnom kladive.

Napokon sa v kvalifikácii o osem miesteniek do finále predstavilo štrnásť guliarok, limit 17,85 m splnili len Maďarka Anita Mártonová (18,44) a Bieloruska Julia Leanciukovová (18,33).

Ďalších šesť guliarok postúpilo na základe výkonov. Hrašnovej by na účasť v elitnej osmičke nestačil ani slovenský rekord, potrebných bolo aspoň 16,78 m. 

Výsledky - halové majstrovstvá Európy v atletike v Prahe:
ŽENY 

Guľa - kvalifikácia (8 najlepších do finále): 1. Anita Mártonová (Maď.) 18,44, 2. Julia Leanciuková 18,33, 3. Aľona Abramčuková (obe Bielor.) 17,80,... 14. Martina Hrašnová (SR) 13,39

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá