Sagan prvýkrát bok po boku s Contadorom

Sagan prvýkrát bok po boku s Contadorom
Zdroj foto: SITA/AP
Slovenský cyklista Peter Sagan absolvuje tohtoročnú premiéru na podujatí WorldTour na Tirreno - Adriatico. Tradičné talianske preteky oslavujú 50. výročie, začnú sa tímovou časovkou v stredu 11. marca a vyvrcholia individuálnou v utorok 17. marca.

Silná zostava

Peter Sagan bude spoločne s Albertom Contadorom kapitánom tímu Tinkoff-Saxo. Oba veľké hviezdy sa objavia bok po boku v jednom pelotóne v rovnakom drese prvýkrát.

Spoločnosť im budú robiť aj ďalšie známe mená z družstva ruského miliardára Olega Tiňkova - Ivan Basso, Roman Kreuziger, Daniele Bennati, Maciej Bodnar, Christopher Juul-Jensen a Matteo Tosatto. Táto zostava má jasné ciele na úspechy v etapách i celkovom poradí.

Dvaja prominenti

"Na Tirreno - Adriatico posielame silný tím. Alberto a Peter sú samozrejme prominenti, ale mená ako Kreuziger a Basso i ďalší členovia družstva sľubujú, že budeme miešať karty," uviedol v tlačovej správe tímový manažér Tinkoff-Saxo Bjarne Riis, podľa ktorého by mohli viaceré etapy svojim profilom a záverom vyhovovať práve Petrovi Saganovi. "Profil nám umožňuje mať v jedných pretekoch v tíme Alberta i Petra," dodal Bjarne Riis.

Podujatie, ktoré je známe ako "preteky dvoch morí", sľubuje skvelé divadlo, prvýkrát sa v jednom pelotóne stretnú tento rok Alberto Contador, Chris Froome, Vincenzo Nibali a Nairo Quintana.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá