Alonso si po precitnutí z bezvedomia nepamätal 20 rokov života

Alonso si po precitnutí z bezvedomia nepamätal 20 rokov života
Zdroj foto: SITA/AP
Pilot F1 Fernando Alonso sa po nedávnej nehode pri testoch na okruhu v Barcelone zobudil v roku 1995.

Nevedel o dvoch majstrovských tituloch

Britský Mirror s odvolaním sa na španielsky denník El País uviedol, že 33-ročný Alonso si po precitnutí z bezvedomia nepamätal posledných dvadsať rokov svojho života.

Na otázky lekárov v nemocnici v katalánskej metropole - kto je, čím sa živí a čím by sa chcel stať v budúcnosti - údajne odpovedal: "Som Fernando, jazdím na motokárach a chcem sa stať pilotom formuly 1."

McLaren vylúčil zlý technický stav vozidla

Rodák z Ovieda v tom prípade nevedel o svojom debute v najprestížnejšom motoristickom seriáli v roku 2001 v kokpite Minardi, o dvoch tituloch majstra sveta F1 s Renaultom, ani o štyroch triumfoch obľúbeného klubu Real Madrid v Lige majstrov v tomto období. V roku 1995 navštevoval 13-ročný Fernando Alonso školu v Oviede, jeho otec mu ešte ako trojročnému postavil prvú motokáru.

Zamestnávateľ španielskeho pilota McLaren vo štvrtok odmietol komentovať zdravotný stav hviezdneho jazdca. "Deň po nehode sme zverejnili stanovisko, ktoré malo vyvrátiť mediálne dohady, že nehodu spôsobil zlý technický stav vozidla. O medicínskych záležitostiach nebude informovať McLaren, o Fernanda sa starajú tí najpovolanejší - lekári. Prezradiť môžeme jedine, že je na tom čoraz lepšie a čoskoro ho uvidíme opäť v top forme. Chápeme dopyt médií po ďalších informáciách, no zostávajúce otázky musia zodpovedať lekári, nie personál F1," priniesol mirror.co.uk stanovisko stajne McLaren.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá