Otvorený list košických futbalistov kritizuje finančné problémy klubu

Otvorený list košických futbalistov kritizuje finančné problémy klubu
Zdroj foto: TASR
Vo futbalovom MFK Košice je v súčasnosti zlá ekonomická situácia. Klub najvyššej slovenskej súťaže z východu SR dlhuje hráčom mzdy za šesť či sedem mesiacov, vyplatené nie sú stále ani financie ešte za uplynulý súťažný ročník 2013/2014.

Finančná situácia klubu sa nerieši

Správy rezonujú v otvorenom liste, údajne od futbalistov MFK Košice, s podpisom "Hráčsky kolektív MFK Košice", o ktorom informoval portál profutbal.sk. "Hoci sa žiadny hráč k napísaniu listu neprihlásil, kabína nám potvrdila pravdivosť týchto informácii a súhlasila s uverejnením listu," uvádza sa na spomenutom webe.

Vo vyjadrení mužstva MFK Košice sa píše, že finančná situácia sa nerieši, ale vedome sa zavádza. Hráčsky kolektív vyslovil želanie, aby verejnosť a ľudia vedeli, za akých podmienok v klube pracujú. "Vyšlo veľa článkov na tému financií, ktoré majú od reality veľmi ďaleko. Nespočetnekrát nás oklamali, že výplata sa už posiela, poslala, bude na účte v deň odchodu na vonkajšie stretnutia, len aby sme vycestovali a tým to haslo. To, že dostávame každý mesiac niečo, je len ďalšie klamstvo. Klub dlhuje hráčom na výplatách, niektorým šesť mesiacov a niektorým sedem. To, že nám pošlú pol výplaty, alebo len časť raz za tri mesiace, je v poriadku. Prémiový poriadok schválený klubom je len zdrapom, ktorým sa neriadi nik. Bonus za umiestnenie z minulej sezóny do šiesteho miesta nebol vôbec vyplatený, ako aj za víťazstvo v Slovnaft Cupe. Prémie za víťazstvo v majstrovskom zápase z minulej sezóny aj momentálnej tiež. Klub je dlžný spoločnosti, ktorá spravuje štadión, na ktorom hrávame," uvádza sa v zverejnenom článku na portáli profutbal.sk.

"Hráči, ktorí bývame v podnájmoch, sme boli niektorí upozornení, že budeme vysťahovaní, ak sa neuhradia dlžné mesiace. Oumar Diaby bol z bytu vysťahovaný, keď sa doň nemohol dostať, pretože mu bol vymenený zámok majiteľom bytu. Nech sa pokojne vyjadria majitelia bytov, koľko im je klub dlžný."

Vedenie klubu kritiku odmieta

V spomenutom liste podpísanom "hráčskym kolektívom MFK Košice" chceli upozorniť na súčasnú ekonomickú situáciu. "Každý chce od nás výkony a výsledky. Počúvame všade, že robíme niečo, čo nás baví a zároveň sa tým aj ´živíme´. Futbal hráme preto, že ho milujeme a je pre nás ozaj všetkým, no už sa nevládzeme pozerať na to, ako sa situácia nerieši, umelo predlžuje, zavádza verejnosť. Nevieme sa nijako brániť, pretože sa k tomu nemôžeme vyjadriť, ako ste si už pri rozhovoroch mohli všimnúť. Vážime si každého, kto pri nás stojí a taktiež pracuje v takých podmienkach. Všetkým fanúšikom ďakujeme za podporu a pochopenie. Hráme z lásky, zadarmo a vieme, že nie sme sami. Chceme to zverejniť najmä preto, lebo pre ľudí z vedenia klubu je dôležitejšie vyzerať ´dobre´ pred médiami, ako to, ako my ´prežívame´. Už sme nedokázali byť ticho," uvádza sa v závere listu, zverejnenom na webe profutbal.sk.

Prezident MFK Košice Blažej Podolák nevedel, o aké informácie ide. Poskytol iba krátke vyjadrenie na spomenutý list. "Nie je to pravda, odmietam tieto informácie," poznamenal pre portál profutbal.sk šéf košického klubu, ktorému patrí po 20. kole najvyššej futbalovej súťaže momentálne 7. miesto s 23 bodmi.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá