Ďalšie známe meno na Pohode, prídu aj Die Antwoord

Ďalšie známe meno na Pohode, prídu aj Die Antwoord
Zdroj foto: SITA
Na 19. ročníku multižánrového festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční od 9. do 11. júla na letisku v Trenčíne, vystúpi aj juhoafrická formácia Die Antwoord.

Juhoafrická formácia

Organizátori podujatia o tom informovali na svojej facebookovej stránke. Die Antwoord vznikli v roku 2008 v Kapskom meste, pričom zostavu skupiny tvoria rapper Ninja, speváčka Yolandi Visser a DJ Hi-Tek.

Debutovali o rok neskôr albumom $O$, ktorý najprv vydali zdarma na internete. Nahrávka obsahuje aj ich najznámejší singel Enter The Ninja. V roku 2011 založili vlastný label Zef Recordz, prostredníctvom ktorého vydali ďalšie dve štúdiovky Ten$Ion (2012) a Donker Mag (2014). Okrem toho majú na konte aj EP nahrávky 5 (2010) a Ekstra (2010).

Príde aj Björk a Einstürzende Neubauten

Účasť na Pohode už skôr potvrdili Björk, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, Roni Size Reprazent, Kaytranada, Young Fathers, Eagles of Death Metal, Tom Vek, Tiken Jah Fakoly, Ibeyi, Mourn, Les Ambassadeurs, Turbowolf, Heymoonshaker, Omar Souleyman, Too Many Zooz, Dyse, Fat White Family, Fufanu, Kuenta i Tambu, Off!, Monikino Kino, Erotic Market, Bo Ningen, Pearls Negras, Vlasta Popić a Repetitor.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá