Réway žiaril v drese Sparty, chce viac ako štvrťfinále

Réway žiaril v drese Sparty, chce viac ako štvrťfinále
Zdroj foto: CTK
Martin Réway sa podieľal na výhre 6:5 nad Třincom štyrmi asistenciami.

Hokejový útočník Martin Réway zakončil základnú časť českej extraligy v drese Sparty Praha štyrmi asistenciami v zápase proti Třincu. Víťaza základnej časti zdolali Pražania v bláznivom nedeľňajšom súboji 6:5.

"Nie sú dôležité moje body, mám radosť z výhier," uviedol v rozhovore pre český denník Sport Réway. Slovenského hokejistu nemrzí, že svoj výkon neozdobil ešte aj gólom. "Mne je jedno, či mám nejaké asistencie alebo góly. Dôležité je, že sme to zvládli a urobili si dobrú náladu pred štartom play-off. V ňom už nemôžeme hrať takýto hokej, nesmieme dostáva toľko gólov, to by bolo zlé. Tentoraz to bolo trocha uvoľnenejšie, oba tímy mali istý postup a podľa toho sa to odvíjalo," uviedol Martin Réway.

Spartu čaká vo štvrťfinále Hradec Králové. Teoreticky mohla v závislosti na výsledkoch nedeľňajších súbojov naraziť aj na Zlín. "Pred zápasom sme to nejako neriešili, poznali sme možnosti. Sústredili sme sa len na seba a chceli vyhrať. Každý zápas vo štvrťfinále môže byť ťažký a musíme sa na nich dobre pripraviť. Dúfam, že Hradec zdoláme. Nemôžeme sa uspokojiť s postupom cez štvrťfinále, máme len tie najvyššie ambície. Mužstvo na ich dosiahnutie rozhodne máme," dodal Réway v rozhovore pre český Sport.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá