Djokovič hladko do semifinále turnaja ATP v Dubaji

Aktualizované:
Djokovič hladko do semifinále turnaja ATP v Dubaji
Zdroj foto: SITA/AP
Britský tenista Andy Murray vypadol vo štvrťfinále turnaja ATP v Dubaji. Nad jeho sily bol iba 18-ročný Chorvát Borna Čorič, ktorý triumfoval za 81 minút hladko 6:1, 6:3.

Murray, ktorý sa v úvode roka prebojoval do finále grandslamového turnaja Australian Open, sa prezentoval 55 nevynútenými chybami, pričom zahral len 15 víťazných úderov. Pre Čoriča je to druhé semifinále na okruhu ATP. Prvýkrát sa mu podarilo dostať medzi elitnú štvorku na minuloročnom turnaji v Bazileji.

"Robil som príliš veľa chýb od začiatku zápasu až do jeho konca. Bol som zbrklý, išiel som skoro do úderov a naháňal som body. Podobne zle som hral v Rotterdame proti Gillesovi Simonovi. Je to frustrujúce," povedal po zápas Škót.

V semifinále sa stretne Čech Tomáš Berdych s najvyššie nasadeným Novakom Djokovičom zo Srbska, resp. turnajová dvojka Roger Federer zo Švajčiarska s Čoričom.

dvojhra - štvrťfinále:
Borna Čorič (Chor.) - Andy Murray (3-V.Brit.) 6:1, 6:3, Tomáš Berdych (4-ČR) - Sergej Stachovskij (Ukr.) 6:3, 4:6, 6:2, Roger Federer (2-Švaj.) - Richard Gasquet (Fr.) 6:1, - Gasquet skreč, Novak Djokovič (1-Srb.) - Marsel Ilhan (Tur.) 6:1, 6:1

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá