Odsúdili taliansku divu Ornellu Muti, klamala pre večeru s Putinom

Odsúdili taliansku divu Ornellu Muti, klamala pre večeru s Putinom
Zdroj foto: SITA/AP
Talianska herečka Ornella Muti, ktorej filmová kariéra bola na vrchole v 80. rokoch minulého storočia, dostala podmienečný trest odňatia slobody na osem mesiacov a pokutu 600 eur za to, že vynechala divadelné predstavenie pre údajnú chorobu.

Lekár jej vydal falošné potvrdenie

Pritom sa však zúčastnila večere s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Súd v meste Pordenone na severovýchode Talianska uznal 59-ročnú herečku za vinnú z podvodu.

Sama priznala, že v decembri 2010 presvedčila lekára, aby jej vydal falošné potvrdenie, že trpí zápalom hrtana, a preto sa nemôže objaviť na javisku vo Verdiho divadle v prístavnom meste Terst.

Charitatívna večera s Putinom

Ornella Muti, ktorá dostala približne 25.000 eur za naplánované vystúpenie v divadle, sa namiesto toho zúčastnila charitatívnej večere v Putinovom rodnom meste Petrohrad. Spoločnosť im robil aj hollywoodsky herec Kevin Costner.

Sudkyňa Patrizia Botteriová udelila herečke pokutu 600 eur a trest osem mesiacov za mrežami, ale vyhlásila, že hviezda by sa mohla väzeniu vyhnúť, keby zložila zálohu 30.000 eur na pokrytie škôd spôsobených divadelnej spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá