Na Českých levoch nevystúpil Jim Carrey, organizátorov podviedli

Na Českých levoch nevystúpil Jim Carrey, organizátorov podviedli
Zdroj foto: facebook.com/ceskylevcfta
Kanadsko-americký herec Jim Carrey nevystúpil počas sobotňajšieho odovzdávania cien Český lev Českej filmovej a televíznej akadémie. Organizátori podujatia potvrdili, že ich podviedli.

Drahá komédia oklamala aj Svěráka

"Je mi to ľúto, veľmi sa ospravedlňujem, nebol to úmysel, ale niekoho dokonalá hra, pred ktorou môžem len sňať klobúk," vyjadril sa supervízor galavečera Jan Svěrák.

"Dokonalá komunikácia s domnelou produkciou herca, jeho agentom, prítomnosť sprievodu bodyguardov a tlmočníčky a celá príprava jeho vystúpenia sa konala na profesionálnej úrovni. Nič nenaznačovalo, že by išlo o tak dokonalú lesť. Za prítomnosť falošného Jima sme nezaplatili ani korunu a vlastne sa čudujeme, že niekomu nebolo ľúto peňazí a investoval do celej tejto komédie. Mrzí nás, že sme vás uviedli do omylu, ale nebolo to v zlej vôli. Nikto z nás neklamal, pretože nás dokonale a profesionálne oklamali," uviedli organizátori.

"Nemôžeme sa k tomu bližšie vyjadrovať, pretože by sme mohli poškodiť spoločnosť, za ktorú sa podvodníci vydávali. Všetko sa rieši," dodali.

Účasť potvrdzovali do poslednej chvíle

Prítomnosť 53-ročného komika pritom predtým potvrdil samotný Svěrák s tým, že ho publikum v Dvořákovej sieni pražského Rudolfina nespoznalo a považovalo ho za dvojníka.

"Bolo to také tajné, že ho nakoniec nikto nespoznal. Okrem toho si diváci jeho najslávnejšiu podobu pamätajú trochu inak," povedal krátko po ceremoniáli.

Video z vystúpenia "slávneho herca" na Levoch si môžete pozrieť tu.

Skutočný Jim Carrey (SITA/AP)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá