Skalica neudržala dvojgólové vedenie proti Nitre, Žilina definitívne do baráže

22.2.2015 20:19

Hokejisti HK 36 Hant Skalica vyhrávali v 32. min domáceho nedeľňajšieho zápasu 53. kola Tipsport extraligy nad hráčmi HK Nitra 2:0, na napokon nezískali ani bod. Už o minútu neskôr totiž znížil Lukáš Novák a päť minút pred druhou sirénou vyrovnal Roman Tománek. V 51. min si rozhodujúci gól pripísal Michal Novák a v záverečnej minúte riadneho hracieho času poistil víťazstvo Nitry Richard Lelkeš.

SITA/Martin Medňanský

HK 36 Hant Skalica - HK Nitra 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Hráči MsHK DOXXbet Žilina budú hrať v sezóne 2014/2015 v baráži o udržanie sa v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. Definitívne to potvrdila ich nedeľňajšia prehra v predposlednom 53. kole základnej časti Tipsport extraligy na ľade HC Košice 3:5. Dvoma gólmi sa na výhre mužstva z metropoly východu podieľal Gabriel Spilar. Žilinčania na desiatej priečke tabuľky zaostávajú za deviatou Skalicou o nedostihnuteľných šesť bodov.

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 53. kola Tipsport extraligy nad hráčmi HKM Zvolen 5:4 po samostatných nájazdoch. Piešťany si cestu za víťazstvom skomplikovali v tretej tretine. Po druhom dejstve vyhrávali 4:2, no Zvolenčan Petr Obdržálek v 46. znížil a v 58. min vyrovnal na 4:4. V nájazdoch mali viac šťastia domáci, rozhodujúce strieľanie premenil Marcel Holovič.

ŠHK 37 Piešťany - HKM Zvolen 5:4 po sam. nájazdoch (3:1, 1:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Hrdinom nedeľňajšieho zápasu 53. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi domácim Martinom a Trenčínom (2:1) bol Vítězslav Bílek. Český hokejista sa postaral o oba presné zásahy víťazných Martinčanov, najskôr v záverečnej minúte úvodného dejstva odpovedal na vedúci gól hosťujúceho Melichárka z 1. min a v 59. min po prihrávkach J. Markoviča s Ďatelinkom rozhodol o tom, že všetky tri body zostali v Martine.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

V nedeľňajšom domácom zápase 53. kola Tipsport extraligy sa svojho prvého gólu po návrate do materského klubu HC ´05 Banská Bystrica dočkal hokejový útočník Tomáš Surový. Presným zásahom z 36. min zvýšil náskok "baranov" proti hráčom HK Poprad na 2:0. Tento gól sa napokon ukázal ako víťazný, keďže v 57. min hosťujúci Gríger stanovil konečný výsledok stretnutia - 3:1 v prospech domácich.

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)