Tréner Kentoš sa s Podbrezovou dohodol na ukončení spolupráce

Aktualizované:
Jaroslav Kentoš už nie je trénerom slovenského futbalového tímu najvyššej súťaže FO ŽP Šport Podbrezová. Informuje o tom oficiálna internetová stránka podbrezovského klubu zpfutbal.sk.

Štyridsaťročný kormidelník (nar. 14. mája 1974) na základe dohody s vedením klubu skončil účinkovanie v mužstve "železiarov". Nováčik Fortuna ligy 2014/2015 po jesenných devätnástich odohraných kolách figuruje v konkurencii tucta účastníkov na 8. mieste s 21 bodmi, pred poslednou v klasifikácii Duklou Banská Bystrica má päťbodový náskok.

"V dnešný deň 17. februára ukončil pôsobenie v našom klube hlavný tréner Jaroslav Kentoš. Do konca súťažného ročníka sú vedením A-tímu mužov poverení doterajší asistenti trénera Branislav Benko a Mário Auxt, spolu s Jozefom Moresom. Pomáhať im bude aj Marek Bažík," uviedol v utorok popoludní pre agentúru SITA prezident FO ŽP Šport Podbrezová Július Kriváň a ďalej skonštatoval: "Mužstvu nevyšiel záver jesennej časti Fortuna ligy, v ostatných siedmich dueloch sme štyrikrát remizovali, tri razy prehrali a získali len štyri body. Ani výsledky v zimnej príprave neboli práve najlepšie, herný prejav pokračoval v nedobrých tendenciách z jesene. Hoci je ukončenie spolupráce s trénerom jedenásť dní pred začiatkom jarnej časti ligovej súťaže dosť netradičné, pristúpili sme k tomuto kroku. Ak by totiž nevýrazné výkony mužstva pokračovali aj v prvých štyroch - piatich kolách jari a pripísali by sme si len nejaký jeden či dva body, naša situácia v tabuľke by nebola dobrá. Cieľom klubu je jednoznačne záchrana medzi slovenskou elitou."

Podľa slov Júliusa Kriváňa prišlo k ukončeniu vzájomnej spolupráce s Jaroslavom Kentošom po vzájomnej dohode. "Jaro viedol naše mužstvo štyri roky a dokázal s ním po prvý raz v histórii postúpiť do najvyššej súťaže. Sme mu vďační, čo dokázal v Podbrezovej. Na druhej strane trénerský chlebík je nevyspytateľný a vratký, každý musí rátať aj s alternatívou predčasného odchodu."

Vedenie podbrezovského klubu poverilo viesť mužstvo ŽP Šport doterajších Kentošových asistentov Benka a Auxta. "Pre jarnú časť je to definitívne riešenie, v lete uvidíme, čo bude ďalej. Teraz sme ani nehľadali niekoho ´zvonku´, ale stavili sme na ľudí z vlastných radov. Všetci, okrem asistentov aj Mores s Bažíkom, sú z nášho klubu a poznajú hráčov. Verím, že všetko bude dobre fungovať," dodal prezident FO ŽP Šport Podbrezová Július Kriváň.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá