Hantuchová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA v Pattayi

Hantuchová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA v Pattayi
Zdroj foto: SITA
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA v thajskej Pattayi. Dvojnásobná šampiónka z rokov 2011 a 2012 si v semifinále poradila s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou po takmer trojhodinovej trojsetovej bitke 4:6, 6:3, 7:6 (3).

V rozhodujúcom dejstve dokázala otočiť z 3:5, v desiatom geme odvrátila pri vlastnom podaní dva mečbaly.

V nedeľu o 10.00 bude bojovať o svoj siedmy singlový titul na WTA Tour proti víťazke súboja medzi Portoričankou Monicou Puigovou a Chorvátkou Annou Tomljanovičovou. O osude prvého setu duelu medzi Hantuchovou a Erakovicovou rozhodol piaty gem, v ktorom Novozélanďanka prelomila súperkino podania. Na začiatku druhého dejstva sa Slovenka po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1. Erakovicová síce následne vyrovnala na 3:3, ďalšie tri gemy sa však stali korisťou Hantuchovej, ktorá v deviatej hre po úspešnom voleji premenila v poradí štvrtý setbal.

Na začiatku rozhodujúceho dejstva Hantuchová odskočila súperke na 2:0 a v treťom geme viedla pri podaní Erakovicovej 40:15. Novozélanďanka si však podržala servis, získala štyri gemy za sebou a za stavu 5:3 išla podávať na víťazstvo v zápase. Hantuchová však nezložila zbrane, v desiatom geme odvrátila dva mečbaly a vyrovnala na 5:5. O osude dramatického duelu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom mala navrch Slovenka. Za stavu 6:3 premenila vďaka esu v poradí druhý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Erakovicovou na 3:2. V Pattayi má už istú prémiu 21.400 USD a 180 bodov do svetového rebríčka WTA, v jeho novom vydaní má šancu vrátiť sa do elitnej svetovej päťdesiatky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá