Peter Sagan zakončil Okolo Kataru 4. miestom, získal aj biely dres

Aktualizované:
Slovenský cyklista Peter Sagan už tretíkrát na pretekoch Okolo Kataru finišoval v etape na 4. mieste. Tesne za pódiom skončil aj v piatkovej záverečnej 6. etape podujatia, ktoré vyvrcholilo v Dauhe. Sagana v hromadnom špurte pelotónu zdolali len víťazný Ír Sam Bennett, Talian Andrea Guardini a Francúz Bouhanni.

Dvadsaťpäťročný Žilinčan na Okolo Kataru debutoval v drese tímu Tinkoff-Saxo. Celkovo obsadil 6. priečku.

Víťazom Okolo Kataru sa stal Holanďan Niki Terpstra, ktorý si v záverečnej 113 km dlhej etape udržal náskok 6 sekúnd pred Poliakom Maciejom Bodnarom z Tinkoff-Saxo. Tretí skončil Nór Alexander Kristoff, ktorý triumfoval v bodovacej súťaži o 4 body pred Petrom Saganom. Slovák Sagan vyhral hodnotenie mladých jazdcov o biely dres. V Katare skončil v etapách dvakrát druhý, trikrát štvrtý a v časovke bol tridsiaty.

Z bratov Velitsovcov skončil v piatok lepšie Peter, ktorý finišoval na 53. mieste. Martina klasifikovali na 89. priečke. V konečnom poradí Peter Velits figuruje na 80. pozícii, Martinovi patrí 99. post. 

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Kataru:
6. etapa (Sealine Beach Resort - Dauha, 113 km): 1. Sam Bennett (Ír.) Bora - Argon 2:24:03 h, 2. Andrea Guardini (Tal.) Astana, 3. Nacer Bouhanni (Fr.) Cofidis, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 5. Youcef Reguigui (Alž.) MTN-Qhubeka, 6. Adam Blythe (V. Brit.) Orica GreenEdge, ... 53. Peter Velits (SR) BMC všetci čas ako víťaz, 89. Martin Velits (SR) Etixx - Quick-Step +20 s 

Poradie po 6. etape: 1. Niki Terpstra (Hol.) Etixx - Quick-Step 17:36:48 h, 2. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +6 s, 3. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša +9, 4. Ian Stannard (V. Brit.) Sky +12, 5. Greg van Avermaet (Belg.) BMC +19, 6. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +31, ... 80. Peter Velits (SR) BMC +13:27 min, 99. Martin Velits (SR) Etixx - Quick-Step +16:56

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá