Cítila som sa ako handrová bábika, tvrdí ďalšia údajná obeť komika Cosbyho

Cítila som sa ako handrová bábika, tvrdí ďalšia údajná obeť komika Cosbyho
Zdroj foto: SITA/AP, Youtube
Americký herec Bill Cosby čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho obťažovania.

Omámené modelky

Najnovšie vyšli na verejnosť podrobnosti od dvoch bývalých modeliek. Lindu Brown a Lise-Lotte Lublin údajne Cosby nadrogoval. Obe ženy to vyhlásili vo štvrtok počas tlačovej konferencie v Los Angeles. Šesťdesiatšesťročná Brown navyše na besede uviedla, že ju predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) aj znásilnil.

Brown tvrdí, že stretnutie s Cosbym dohodol jej agent. Predtým než sa mali rozlúčiť, komik ju požiadal, aby s ním šla na jeho hotelovú izbu. Tam jej ponúkol nápoj, po ktorom sa začala cítiť paralyzovaná.

"Otočil si ma a znásilnil ma. Cítila som sa ako handrová bábika," popísala udalosť Brown. Štyridsaťosemročná Lublin na stretnutí s novinármi zasa uviedla, že sa v roku 1989 zobudila doma po tom, čo na hoteli od Cosbyho prijala nápoj.

Obvinenia sa kopia

Sedemdesiatsedemročný Bill Cosby v súčasnosti čelí viac než dvadsiatim obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom štyri z údajných obetí ho aj zažalovali. Ako prvá tak spravila Judy Huth, ktorú herec údajne obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov.

Prokuratúra Cosbyho v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa mal stať príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy.

Kalifornské zákony umožňujú podať žalobu do troch rokov po tom, ako obeť sexuálneho zločinu zistí, že utrpela ujmu. Žena teraz žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Zvyšné tri ženy podali žalobu za urážku na cti, pretože ich rodák z Philadelphie prostredníctvom verejných vyhlásení označil za klamárky.

V poslednom období sa viacero žien vyjadrilo o Billovi Cosbym ako o sexuálnom predátorovi. (AP Photo)

Obľúbený seriálový herec

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá