Hossa strelil dva góly, Chicago napriek tomu prehralo v predĺžení

SITA TA3 nhl.com
12.2.2015 08:28

Hokejový útočník Marián Hossa strelil v treťom zápase po sebe dva góly, jeho Chicago napriek tomu prehralo s Vancouverom 4:5 po predĺžení.

Hosťujúci Canucks viedli na ľade Blackhawks po dvoch tretinách 3:1, trenčiansky krídelník však v 53. min znížil na rozdiel jedného gólu. Daniel Sedin opäť vrátil Vancouveru dvojgólový náskok, ale po góloch Brandona Saada a Mariána Hossu sa duel predlžoval.

V 62. min rozhodol o jeho osude Daniel Sedin. Hossa má v tejto sezóne na svojom konte už šestnásť presných zásahov a dokopy 42 kanadských bodov. "Je to príjemný pocit, ak sa strelecky presadíte. Snažím sa, aby všetky puky končili v sieti. Dnes to nebolo inak. Škoda len, že sme obrat nedotiahli do víťazného konca," priznal pre CSN Chicago Marián Hossa, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu súboja. "Dostal nás späť do zápasu. Bol úžasný," chválil spoluhráča Kris Versteeg.

V prvom stretnutí po dlhej absencii pre zranenie žiaril v drese Pittsburghu Blake Comeau. Na výhre 4:1 nad Detroitom sa podieľal gólom a asistenciou. Penguins (31-15-8) sa priblížili na rozdiel jedného bodu k vedúcemu tímu Metropolitenj divízie New York Islanders. Slováci v drese Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo nebodovali.

Washington vyhral na ľade San Jose 5:4 po predĺžení, o osude zápasu rozhodol v 63. min Joel Ward dvanástym gólom v sezóne.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Góly: 2. Hörnqvist (Letang, Comeau), 13. Comeau (Hörnqvist), 24. Perron (Lapierre, P. Martin), 28. Spaling (Scuderi, Despres) - 34. Weiss (Zetterberg, N. Kronwall)
Tomáš Tatar odohral 15:45 min, 0+0, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:38, 0+0, -1, 3 strely

Chicago - Vancouver 4:5 po predĺžení (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)
Góly: 21. P. Kane, 53. MARIÁN HOSSA (Saad, Toews), 58. Saad (Keith, P. Kane), 60. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Rozsíval) - 25. Vey (Higgins, R. Vrbata), 27. Horvat (Kenins, Tanev), 32. Kassian (L. Sbisa, Higgins), 56. D. Sedin (Burrows, H. Sedin), 62. D. Sedin (H. Sedin, L. Sbisa)
Marián Hossa (Chicago) sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 19:23 min, 2+0, 4 strely

San Jose - Washington 4:5 po predĺžení (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 21. Burns (J. Thornton, Couture), 21. Burns (Marleau), 35. Couture (Nieto, Marleau), 55. J. Thornton (Pavelski, M. Karlsson) - 16. Beagle (Orpik, Latta), 24. Brouwer (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 52. Beagle (Carlson, Orpik), 54. Carlson (Johansson, Nicklas Bäckström), 63. J. Ward (M. Green, Beagle)