Dostál dal podnet na Pellegriniho pre reklamný spot s traktorom

Aktualizované:
Dostál dal podnet na Pellegriniho pre reklamný spot s traktorom
Zdroj foto: Fcb P. P.
Podnet na predsedu parlamentu Petra Pellegriniho pre možné porušenie zákona o konflikte záujmov podal výboru pre nezlučiteľnosť funkcií predseda OKS Ondrej Dostál. Pellegrini by mal výboru vysvetliť natočenie spotu pre súťaž The School Dance.

"Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov verejným činiteľom zakazuje používať svoju osobu, svoje meno a priezvisko, svoju podobizeň, obrazovú snímku, záznam svojho hlasu alebo svoj podpis na reklamu,“ argumentuje Dostál.

Porušenia zákonom stanovených povinností a obmedzení sa podľa Dostála Pellegrini mohol dopustiť tým, že použil svoju osobu, meno a podobizeň na reklamu na súťaž The School Dance.

Trest vo výške ročného platu?

Pellegrini vystupuje v reklamnom videu na uvedenú súťaž. Dostál v podnete výbor pre nezlučiteľnosť funkcií žiada, aby konštatoval porušenie zákona Petrom Pellegrinim a uložil mu pokutu v sume zodpovedajúcej dvanásťnásobku jeho mesačného platu.

V reklamnom spote je podľa Dostála umiestnený product placement na výrobok firmy Samsung. Samsung je jedným z troch hlavných partnerov súťaže The School Dance.

Pellegrini zverejnil reklamné video na svojej facebookovej stránke. "Dnes sme v SND odštartovali už štvrtý ročník tanečnej súťaže škôl THE SCHOOL DANCE 2015. Je to moja srdcovka, pretože spája tri veci, ktoré mám rád – moderné technológie, umenie a pohyb," uvádza na sociálnej sieti predseda parlamentu. Video je zverejnené aj na webovej stránke súťaže.

Pozrite si reakciu P. Pellegriniho

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá