Slovenskí vodnopólisti zvládli v Tbilisi aj druhý duel

Slovenskí vodnopólisti zvládli v Tbilisi aj druhý duel
Zdroj foto: SITA
Slovenská mužská reprezentácia vo vodnom póle zvládla aj druhý zápas na turnaji A-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Belehradu, keď v sobotu popoludní zdolali v Tbilisi výber Portugalska presvedčivo 15:6.

Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu síce v úvodnej osemminútovke dovolili súperom vyrovnať na 2:2, no potom si vypracovali pohodlný náskok a až do konca duelu ho zvyšovali. Najlepším strelcom sobotňajšieho duelu bol štvorgólový Martin Kolárik, tri presné zásahy pridal Lukáš Ďurík, po dva dosiahli Lukáš Seman s Marošom Tkáčom a raz skórovali Kristián Polovic, Samuel Baláž, Juraj Zaťovič a Tomáš Brúder.

Slovenský tím v Tbilisi nastúpi v nedeľu 8. februára proti Švajčiarsku.

Výsledok - sobota: 
Slovensko - Portugalsko 15:6 (4:2, 3:1, 4:0, 4:3)
Góly SR: Kolárik 4, Ďurík 3, Seman a Maroš Tkáč po 2, Polovic, Baláž, Zaťovič a Brúder po 1 

Tabuľka:
1. Slovensko 2 2 0 0 26:16 6 
2. Portugalsko 2 1 0 1 19:22 3 
3. Gruzínsko 1 0 0 1 10:11 0 
4. Švajčiarsko 1 0 0 1 7:13 0 

Hlasy: 
Róbert Kaid (asistent trénera SR): "Gratulujem chlapcom k víťazstvu. Zápas sme začali nekoncentrovane a mohlo sa nám to vypomstiť. Chalani si však skoro uvedomili, zmenili prístup a 'kopli do vrtule'. Napokon sme triumfovali o 9 gólov a po dnešku vidím belehradské brehy Sávy a Dunaja čoraz reálnejšie." 

Juraj Zaťovič (hráč SR): "V súboji proti Portugalsku sme 'utrpeli' víťazstvo, no o ďalší krok sme sa priblížili k šampionátu v Belehrade. Máme dobré družstvo, ktorému verím."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá