Toronto prehralo 11. krát v rade, Eliáš strelil 400. gól

7.2.2015 08:37

Richard Pánik a jeho Toronto prežíva v NHL poriadnu krízu. Maple Leafs nestačili v piatkovom stretnutí NHL na New Jersey (1:4) a na svoje konto si prípísali 11. prehru za sebou, čím "prekonali" negatívny klubový rekord zo sezóny 1966/1967. Vtedy však Toronto odpovedalo sériou desiatich zápasov bez prehry a napokon vyhralo Stanleyho pohár.

Odvtedy slávny klub vo finále NHL nehral. "Toto nie je práve rekord, ktorého súčasťou chcete byť. Je to strašné," povedal center Tyler Bozak. Vynikajúci výkon podal brankár Cory Schneider, ktorý inkasoval z 34 striel len jediný raz, naproti tomu James Reimer zo 17 striel až štyrikrát. Prekonal ho aj Patrik Eliáš svojím 400. presným zásahom v NHL. Český veterán už v tejto sezóne dosiahol aj 600. asistenciu a 1000. bod. Pánik odohral takmer 14 minút a pripísal si jeden mínusový bod.

Zo slovenských hokejistov sa okrem neho predstavil aj Marián Hossa, ktorý bol pri výhre Chicaga nad Winnipegom 2:1 po predĺžení. Tridsaťšesťročný skúsený krídelník odohral niečo viac ako 18 minút, dvakrát vystrelil na domácu bránku a odpykal si jeden dvojminútový trest.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Toronto 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 10. Ruutu (Fraser, Tootoo), 22. Eliáš (Zajac, Merrill), 34. Bernier (Larsson, Gomez), 58. Jágr (Larsson) - 52. Bozak (Kessel, Gardiner)
Richard Pánik (Toronto) odohral 13:43 min, 1 strela, -1

Washington - Anaheim 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Chimera (Kuznecov, Brouwer), 51. Carlson (Kuznecov, Chimera), rozhodujúci sam. nájazd Bäckström - 19. Kesler (Silfverberg, Lindholm), 54. Perry (Kesler)

Columbus - St. Louis 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Góly: 11. Foligno (Dubinsky, Tropp), 19. Atkinson (Hartnell, Johansen), 26. Johansen (Anisimov), 29. Tropp (Ťutin, Foligno), 37. Foligno (Wisniewski, Dubinsky), 46. Calvert (Johnson, Boll), 56. Hartnell (Johansen) - 32. Stastny (Bouwmeester, Gunnarsson)

Calgary - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Perron (Crosby, Kunitz), 19. Sutter (Despres, Scuderi), 32. Crosby (Kunitz, Perron), 46. Crosby (Kunitz, Letang)

Winnipeg - Chicago 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 5. Scheifele (Perreault) - 23. Kane (Richards, Sharp), 64. Saad (Kane, Rozsíval)
Marián Hossa (Chicago) odohral 18:03 min, 2 strely, 2 tr. min