Mladí Slováci podľahli na turnaji EIHCh aj Slovincom

Mladí Slováci podľahli na turnaji EIHCh aj Slovincom
Zdroj foto: TASR
Olympijský výber Slovenska neuspel ani v druhom vystúpení na hokejovom turnaji Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni, keď s A-tímom Slovinska prehral 2:3. Slováci si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok zásluhou Tršku a Preisingera, no potom boli strelecky úspešní iba hráči súpera.

V polovici zápasu skorigoval Tičar, na 2:2 vyrovnal v 47. min D. Rodman a víťazný gól dal v 52. min Pance. Na slovenský výber čaká vo Viedni v sobotu večer o 18.00 h duel s domácim Rakúskom.


Výsledok - Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni: 
Slovinsko - Slovensko 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: 31. Tičar, 47. D. Rodman (Tičar, Urbas), 52. Pance (Razingar) - 9. Trška (Hrnka, P. Zuzin), 16. Preisinger (Bakoš, Rosandič) 
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Berneker, Erd - Kaspar, Smeibidlo (všetci Rak.), 723 divákov 

Zostavy:
Slovinsko: Gracnar - Pretnar, Gregorc, Pavlin, Vidmar, Selan, Podlipnik, Logar, Repe - D. Rodman, Tičar, Urbas - Razingar, M. Rodman, Ograjenšek - Verlič, Goličič, Pance - Sotlar, Pešut, Leber 
Slovensko: Godla - Trška, T. Bokroš, Rosandič, Černák, J. Brejčák, Holenda, Pokovič, Macejko - Lapšanský, Kytnár, Rác - Kudrna, Preisinger, Bakoš - Gašparovič, Bortňák, Matúš Paločko - Skalický, Hrnka, P. Zuzin 

Od úvodu sa hral zaujímavý hokej s množstvom striel na oboch stranách. Brankári Gracnar a Godla sa na nedostatok práce nemohli sťažovať. Skóre duelu otvoril v 9. min obranca Peter Trška po spolupráci s Hrnkom a P. Zuzinom. Pri vylúčení slovinského útočníka Dukly Trenčín Tomaža Razingara pridal druhý gól Slovákov Miroslav Preisinger. Gólman Godla kryl v úvodnej dvadsaťminútovke všetkých 16 striel súpera.

Debutant v seniorskom národnom mužstve inkasoval až v úvode 31. minúty, keď ho prekonal klubový spoluhráč zo Slovana Bratislava Rok Tičar. Hráči oboch tímov sa aj v celej druhej časti snažili, výsledkom čoho bolo dovedna 15 striel na Godlu a jedenásť na Slovinca Gracnara.

Tičar sa v III. tretine podieľal aj na vyrovnávajúcom góle na 2:2, keď jeho prihrávka našla D. Rodmana a slovenský brankár druhýkrát kapituloval. Rozhodnutie priniesol presný zásah Panceho, ktorý prekonal Godlu v 52. min po prihrávke Trenčana Razingara. Slovákom sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej 30-sekundovej power-play. 

Tabuľka:
1. Rakúsko 1 1 0 0 0 4:2 3 
2. Taliansko 1 1 0 0 0 2:1 3 
3. Slovinsko 2 1 0 0 1 5:6 3 
4. Slovensko 2 0 0 0 2 3:5 0

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá