Investor prinesie do Košíc 200 pracovných miest, tvrdí Štefanec

Investor prinesie do Košíc 200 pracovných miest, tvrdí Štefanec
Zdroj foto: SITA/Ján Slovák
V priemyselnom a logistickom parku vo Veľkej Ide pri Košiciach by do konca roka malo pribudnúť 200 nových pracovných miest.

Vyhlásil to dnes pred novinármi poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (SDKÚ-DS). "Pre mňa je potešujúce, že tento park sa stal realitou bez jediného eura dotácií," povedal s tým, že momentálne je zamestnaných už 500 ľudí. "Navštívil som firmu IEE, ktorá je dodávateľom pre automobilový priemysel. Táto firma plánuje zamestnať ďalších 50 ľudí, najmä vo vývoji, keďže chce svoje vývojové pracovisko presunúť z Luxemburgu do Košíc," objasnil Štefanec.

Avizoval tiež príchod novej firmy do priemyselného parku. "Ide o švajčiarsku spoločnosť Oerlikon, ktorá vyrába povrchové úpravy pre automobilový priemysel. Do konca roku plánujú zamestnať 150 pracovníkov," doplnil a dodal, že zároveň sa vo Veľkej Ide bude stavať pre túto firmu nová výrobná hala.

Štefanec sa dohodol s prevádzkovateľom priemyselného parku na podporných aktivitách aj v Bruseli, kde sa chce snažiť oslovovať aj ďalších dodávateľov. "Pre automobilový priemysel a jeho rozvoj na Slovensku je dôležitý rozvoj subdodávateľov," poznamenal. Pre porovnanie uviedol, že v súčasnosti je pomer dodávok zo Slovenska a zo zahraničia 40 ku 60. "Ak by sa to podarilo otočiť tak, že 60 % dodávok pre tieto firmy by bol zo slovenskej produkcie, znamenalo by to päťpercentný nárast HDP," doplnil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá