Prešov odplatil v SEHA League prehru Metalurgu

4.2.2015 19:53

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili v novom kalendárnom roku do 4. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League". V stredajšom stretnutí 13. kola vyhrali vo svojej Tatran handball aréne nad macedónskym RK Metalurg Skopje vďaka druhopolčasovému výkonu jednoznačne 31:22 (12:13) a súperovi odplatili augustovú prehru 28:34 z jeho palubovky v 4. kole.

SITA/Viktor Zamborský

Lepšie začali hostia, ktorí išli do vedenia 2:0 a potom si udržiavali mierny náskok až do konca I. polčasu (13:12). Domáci prvýkrát naklonili stav na svoju stranu po zmene strán, keď sa presadil Sadovyj (14:13). Nasledovali ďalšie tri góly v sieti Metalurgu a vedenie Šarišanov 16:13. Hráči Skopje v 47. min vyrovnali na 20:20, ale potom začali úradovať prešovskí krídelníci Antl s Čípom a za necelých desať minút rozhodli o osude duelu (28:20). Najviac gólov za Tatran dal Dominik Krok, ktorý skóroval deväťkrát.

Zverenci trénera Petra Dávida si v SEHA GSS League zlepšili bilanciu na 9 výhier - 4 prehry a v neúplnej tabuľke sa so ziskom 27 bodov posunuli na 3. priečku. Úradujúci slovenský šampión čaká ďalší zápas v tejto súťaži v sobotu 14. februára, keď sa od 19.00 h predstaví v rámci 14. kola na palubovke RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom South Stream League - 13. kola:
Tatran Prešov (SR) - RK Metalurg Skopje (Maced.) 31:22 (12:13)
Najviac gólov: D. Krok 9, Antl 8/1, Furlan 4 - Vugrinec 9/2, Mirkulovski 5, Peševski 3
Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčení: 2 - 2