Slovák, ktorého zadržali v Bruseli, nebol držiteľom legálnej zbrane

Slovák, ktorého zadržali v Bruseli, nebol držiteľom legálnej zbrane
Zdroj foto: SITA/AP
Slovák, ktorého v pondelok zadržali v blízkosti Európskeho parlamentu, nebol podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka držiteľom legálnej zbrane.

"Nemáme ani vedomosť o tom, že by mal na Slovensku problém so zákonom," uviedol po dnešnom rokovaní vlády s tým, že sa o ňom nepodarilo zistiť nič zásadné, predmetom vyšetrovania je však jeho zdravotný stav. Dodal, že nevyzerá na vedomého a organizovaného teroristu.

Ako pre TASR priblížil šéf tlačového odboru slovenského rezortu diplomacie Peter Susko, zadržaný slovenský občan v piatok predstúpi pred sudcu a ten rozhodne, či bude stíhaný na slobode, alebo či bude pokračovať jeho väzba. Zatiaľ nepožiadal o pomoc ani asistenciu zastupiteľský úrad SR.

Tridsaťdvaročného R. W. obvinili z nelegálneho držania strelnej zbrane a z prípravy teroristického útoku na území Belgicka. V jeho aute sa našla jedna strelná zbraň a motorová píla. Nepotvrdili sa informácie o tom, že by mal v aute výbušniny, nebol ani pod vplyvom omamných látok, ani sa nesprával agresívne. Vyšetrovatelia zatiaľ neuviedli dôvod, prečo sa R. W. chcel stretnúť s predsedom Európskeho parlamentu Martinom Schulzom, zadržaný údajne odmieta komunikovať s belgickými úradmi.


Po pondelňajšom incidente, keď vinou slovenského občana bolo na niekoľko hodín evakuovaných okolo 500 zamestnancov Európskeho parlamentu, bezpečnostná služba tejto euroinštitúcie rozhodla o sprísnení doterajších bezpečnostných pravidiel.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá