Zo Slovákov bodoval len Sekera, Kopecký zdolal Haláka

SITA, nhl.com
4.2.2015 08:37

Zo siedmich slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v jedenásťzápasovom utorkovom programe zámorskej NHL, bodoval len Andrej Sekera. Obranca Caroliny dosiahol pätnástu asistenciu sezóny, jeho Hurricanes prehrali v Anaheime 4:5 po predĺžení.

Ešte 11 minút pred koncom vyhrávali 4:2, no Anaheim potvrdil, prečo je spolu s Nashvillom na čele tabuľky.

Radosť z výhry mal zo Slovákov v utorok len Tomáš Kopecký, jeho Florida uspela v New Yorku nad Islanders s Jaroslavom Halákom v bránke 4:2. Slovenský brankár mal 26 úspešných zákrokov, inkasoval trikrát (posledný gól padol do prázdnej bránky) a jeho tím prehral tretí duel za sebou. "Musíme hrať lepšie počnúc mnou a viac sa začať podporovať. Darovali sme súperovi príliš veľa prečíslení," kritizoval Halák. "Niektorí hráči musia ukázať, že sú lídrami," hneval sa kouč Islanders Jack Capuano. "Skvelé víťazstvo nad skvelým tímom," tešil sa tréner Panthers Gerard Gallant, ktorého tím nevzdáva boj o play-off. Halákov spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral takmer 21 minút a pripísal si dva mínusové body.

Los Angeles s Mariánom Gáboríkom ani Chicago s Mariánom Hossom nedokázali ani raz prekonať súperovho brankára. LA vychytal brankár Washingtonu Braden Holtby pri výhre 4:0 a zaznamenal šiesty shutout v sezóne a Chicago "vygumoval" Devan Dubnyk pri triumfe Minnesoty 3:0.

Štrnásťzápasovú sériu prehier zastavilo Buffalo výhrou 3:2 nad Montrealom. Nebol pri tom však obranca Andrej Meszároš, ktorý sa nezmestil do zostavy.

K podobnej negatívnej sérii ako Buffalo sa pomaly približuje aj Toronto. Nashvillu podľahlo 3:4, čo znamenalo desiatu prehru v rade a Toronto tak vyrovnalo negatívny klubový rekord. Richard Pánik odohral za Maple Leafs takmer 12 minút.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Columbus - Arizona 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Wisniewski (J. Johnson, Hartnell) - 8. Lessio (Crombeen, Shinnimin), 23. Ekman-Larsson (Yandle, Vermette), 26. Doan (Korpikoski, Yandle), 58. Rieder (Vermette)

New Jersey - Ottawa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 33. Henrique (Židlický, Greene), 46. Cammalleri (Jágr) - 31. Lazar (Hoffman, Borowiecki)

New York Islanders - Florida 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 2. Lee (Bailey, Tavares), 33. Lee (Hamonic, Leddy) - 5. Hayes (Bjugstad, J. Jokinen), 31. Gudbranson (Fleischmann, Pirri), 43. Hayes (Bjugstad, Ekblad), 60. Pirri (Huberdeau)
Jaroslav Halák mal 26 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja New York Islanders) odohral 20:50 min, 0+0, Tomáš Kopecký (Florida) odohral 13:15 min, 0+0, 1 strela

Washington - Los Angeles 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 18. Brouwer (Kuznecov, Alzner), 37. Brouwer (Green, Nicklas Bäckström), 46. Nicklas Bäckström (Johansson, Ovečkin), 47. Fehr (J. Ward)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:49 min, 0+0, -1, 2 strely

Montreal - Buffalo 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Prust (Desharnais), 45. Desharnais (Weise, Pacioretty) - 6. Stafford (Hodgson, Myers), 15. Moulson (Zadorov, T. Mitchell), 20. B. Gionta

Minnesota - Chicago 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 8. M. Koivu, 10. Zucker (Scandella, M. Koivu), 35. Mikael Granlund (Parise)
Marián Hossa (Chicago) odohral 16:57 min, 0+0, 1 strela, 2 tr. minúty

Nashville - Toronto 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Góly: 12. Jones, 16. S. Weber (F. Forsberg, Fisher), 47. Fisher (C. Wilson, Josi), 52. C. Wilson (Fisher, Neal) - 28. Winnik (Santorelli, Lupul), 43. Kadri (Booth, Franson), 43. Santorelli (Lupul, Rielly)
Richard Pánik (Toronto) odohral 12:45 min, 0+0

St. Louis - Tampa Bay 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 57. Tarasenko (P. Stastny), 62. Schwartz (Butler, B. Elliott) - 6. Paquette (Killorn, Drouin)

Dallas - Colorado 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1, 0:0)
Góly: 7. Eaves (Jamie Benn, Spezza), 40. Cole (Hemský) - 47. R. O´Reilly (B. Stuart, Holden), 60. Barrie (Landeskog, R. O´Reilly), rozhodujúci sam. nájazd Talbot

Anaheim - Carolina 5:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 2:2 - 1:0)
Góly: 21. Perry (Getzlaf), 35. Kesler (Lindholm, Palmieri), 50. Smith-Pelly (Silfverberg, Lovejoy), 56. Perry (Vatanen, Getzlaf), 61. Getzlaf (Perry, Beauchemin) - 30. Siomin (V. Rask, Liles), 32. McClement (Lindholm, SEKERA), 45. Malone (z tr. strieľania), 46. J. Staal (E. Staal)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:26 min, 0+1, -1, 1 strela

Vancouver - Winnipeg 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 14. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 53. Kenins (Clendening, Stanton), 61. Sbisa (Vrbata, Hamhuis) - 11. Wheeler (Chiarot, Little), 43. Little (Ladd)