Marocký týždenník zverejnil fotomontáž Hollanda ako Hitlera

Marocký týždenník zverejnil fotomontáž Hollanda ako Hitlera
Zdroj foto: SITA
Marocký týždenník Al-Vatán Al-an na titulnej stráne svojho najnovšieho vydania, ktoré zverejnili vo štvrtok, vydal fotomontáž zobrazujúcu francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda ako niekdajšieho vodcu nacistického Nemecka Adolfa Hitlera.

Na dobovom zábere má Hollande prirobené fúziky. Na titulke je aj otázka - "Urobia Francúzi moslimom to isté, čo urobili nacisti Židom?". Spravodajský portál France24 v piatok cituje slová šéfredaktora týždenníka Abda Ibrrahíma Arírího hovoriaceho, že fotomontáž je reakciou na tvrdé zásahy francúzskych orgánov voči moslimom žijúcim vo Francúzku po januárovej smrteľnej streľbe v parížskej redakcii týždenníka Charlie Hebdo. Podľa jeho slov "marockí moslimovia vo Francúzsku prežívajú peklo".

Arírí však odmietol možnosť stíhania za urážku Hollanda. Podľa jeho slov ide o slobodu prejavu podobnú tej, akej sa tešia francúzski novinári karikujúci islamského proroka Mohameda. Ako povedal, "prečo by sme nemohli urobiť to isté francúzskej hlave štátu". Arírí sa taktiež vyjadril, že to je "iba malá časť" z toho, čo si Hollande pre zlyhanie pri zaistení bezpečnosti moslimov v porovnaní so Židmi zaslúži.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá