Prešov zdolal P. Bystricu aj v odvete a obhájil triumf v SP

TASR TA3
28.1.2015 20:23

Hádzanári Tatrana Prešov už deviatykrát za sebou triumfovali v Slovenskom pohári. V stredajšej odvete finále zdolali doma MŠK Považská Bystrica 32:29 a po výhre 34:27 v prvom zápase sa suverénne tešili zo zisku cennej trofeje. Celkovo majú Prešovčania na konte už 19 titulov v domácom pohári.

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 32:29 (16:14)
Najviac gólov: T. Urban 9/4, Číp 6, Rábek 5 - Vallo 7/2, Firit 6, Adamčík a M. Kozák po 4. Rozhodovali: Daňo - Sabol, vylúčení: 4:3, 7m hody: 4/4 - 2/2, 1223 divákov.
/prvý zápas 34:27, víťazom SP sa stal Tatran Prešov/

Druhé finále, čo možno málokto predpokladal, nebolo až takou jednoznačnou záležitosťou domáceho favorita. Do vedenia išli hostia gólom Adamčíka, potom Prešovčania otočili stav na 4:1 vo svoj prospech. Keď v 10. minúte viedli 6:3 a v 17. následne 9:5, zdalo sa, že bude ďalšie pokračovanie jednoznačnou záležitosťou majstra. Považania ale nezložili zbrane. V 21. minúte aj vďaka dvom gólom v presilovke vyrovnali na 9:9 a začínalo sa odznova.

Od toho času to bola prakticky gólová prestrelka. Až štyri sekundy pred koncom polčasu upravil na 16:14 domáci Rábek. Po zmene strán hostia rýchlo opäť vyrovnali na 16:16. Domáci si následne dlho nevedeli vypracovať výraznejší náskok a hoci sa v 40. min dostali do vedenia 22:18, nič ešte nemali vyhraté.

Desať minút pred záverečným klaksónom sa Považania opäť dotiahli a v presilovke sa dostali dokonca do vedenia 26:25. O tesný náskok však čoskoro prišli a nasledovala opäť gólová ťahanica. V samom závere favorit z Prešova predsa strhol víťazstvo na svoju stranu. Triumf Tatrana mohlo byť aj výraznejší, proti však bolo šesť nastrelených žrdí, ktoré hrali s Považskou Bystricou.