Cibulková prehrala vo štvrťfinále so Serenou

Aktualizované:
Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Vlaňajšia finalistka ako nasadená jedenástka prehrala s najvyššie nasadenou svetovou jednotkou Američankou Serenou Williamsovou za 65 minút hladko v dvoch setoch 2:6, 2:6.

Semifinále proti Madison Keysovej

Ani v piatom vzájomnom zápase nenašla zbraň na päťnásobnú šampiónku z Melbourne Parku, ktorá skvele podávala i returnovala. Zahrala 31 winnerov vrátane 15 es. Vo štvrtkovom semifinále nastúpi v americkom derby proti Madison Keysovej.

Mladšia zo sestier Williamsových za v prvom geme akoby zahrievala, potom sa však rozohrala k skvelému výkonu. Získala päť gemov v rade a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Američanka brilantne servovala, po druhom podaní Cibulkovej neustále tlačila slovenskú jednotku do defenzívy a bola odolná aj v dlhých výmenách od základnej čiary. Na začiatku druhého dejstva sa Serena Williamsová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0.

Cibulková mala vo štvrtom geme k dispozícii prvé dva brejkbaly v zápase, no Američanka opäť vytasila skvelé prvé podanie a získala štyri fiftíny za sebou. Za stavu 4:2 Slovenku opäť brejkla a v ôsmom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

TOP videá

Cibulková: Bola príliš veľkým sústom

"Je ťažké hodnotiť takýto zápas, ale zároveň veľmi jasné. Serena mala od prvej do poslednej loptičky jasnú taktiku rozbombardovať ma na servise i na returne a to sa jej darilo. Je to hráčka, proti ktorej sa mi hrá strašne ťažko, ťažko sa mi číta jej servis, Vždy ma dostane pod tlak a potom sa neviem dostať k mojej hre. Snaží sa ukončovať výmeny po dvoch-troch loptách a aj keď zahrá niektorý úder slabší, chytím paniku, že teraz mám šancu a urobím zbytočnú chybu. V prechádzajúcich zápasoch som tlačila súperky, teraz ma tlačila ona a ja som bola v kúte. Budeme musieť s trénerom Maťom Liptákom niečo vylepšiť v mojej hre, aby som aj na Serenu našla odpoveď, no zdá sa mi to nemožné. Hovorím si niekedy, že hádam nebude hrať už večne," povedala v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

S výkonmi sú spokojné

"Krátko po zápase cítim frustráciu z prehry, znovu si však z Australian Open odnášam spomienky, na ktoré nikdy nezabudnem. Som šťastná, kde sa teraz nachádzam, herne, mentálne i fyzicky. Rok som znovu začala výborne, postupom do štvrťfinále grandslamu. Bola som pod obrovským tlakom, každý mi hovoril, že obhajujem finále, no zvládla som to výborne. Beriem si z tohto turnaja veľké sebavedomie a chcem v tom pokračovať," dodala Cibulková, ktorá označila svoj štart v blížiacom sa dueli 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie na antuke v holandskom Apeldoorne (7.-8. februára) za otvorený. "Nechám si ešte pár dní na rozmyslenie, potom sa rozhodnem a dám vyhlásenie. Zatiaľ je to neutrálne."

Aj Serena Williamsová bola po najlepšom výkone na turnaji spokojná. "Vedela som, že proti Dominike musím hrať od úvodných minút dobre a maximálne koncentrovane. Vlani tu hrala vo finále a v aréne Roda Lavera sa cíti veľmi dobre. Nevidela som zápas Venus proti Keysovej, plne som sa sústredila na moje štvrťfinále. Snažila som sa o to, aby výmeny boli čo najkratšie, aby som nezačala kašľať. Už sa teším na semifinále. Keysová je veľkou nádejou amerického tenisu a diváci sa môžu tešiť na zaujímavý zápas," povedala v prvom interview priamo na kurte.

ženy - dvojhra - štvrťfinále:
Serena Williamsová (1-USA) - Dominika CIBULKOVÁ (11-SR) 6:2, 6:2

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá