Slovan uvoľnil do ČR útočníkov Vondrku a Ružičku

Aktualizované:
Slovan uvoľnil do ČR útočníkov Vondrku a Ružičku
Zdroj foto: SITA
Slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) Slovan Bratislava ukončil zmluvy s útočníkmi Michalom Vondrkom a Štefanom Ružičkom. "K ukončeniu kontraktov prišlo po vzájomných dohodách. Slovana Bratislava ďakuje obom hráčom za odvedené služby a v nových pôsobiskách im želá veľa úspechov a zápasov bez zranení," informuje oficiálny web belasých.

Obaja hokejisti mieria do najvyššej českej súťaže, Vondrka by mal sezónu 2014/2015 dohrať v Sparte Praha a Ružička mieri do konkurenčného Třinca.

Tridsaťdvaročný krídelník Michal Vondrka pôsobil v Slovane od jeho vstupu do KHL v lete 2012. V nadnárodnej súťaži odohral za bratislavský tím dovedna 139 duelov s bilanciou 28 gólov a 35 asistencií. V aktuálnom ročníku v 45 zápasoch nazbieral 19 kanadských bodov za 7 presný zásahov a 12 gólových prihrávok. Zaujímavosťou je, že v minulosti patril dlhé roky medzi ofenzívne opory Slavie Praha, teraz mieri k rivalovi do Sparty.

O tri roky mladší Štefan Ružička sa v Slovane neohrial príliš dlho. Do Bratislavy prišiel v prvej polovici novembra 2014 zo švajčiarskeho Lausanne a v jedenástich stretnutiach strelil dva góly a na ďalšie dva prihral. Pre Ružičku do bude premiérové pôsobenie v českej extralige.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá