Celosvetový výpadok Facebooku a Instagramu zavinila ľudská chyba

Celosvetový výpadok Facebooku a Instagramu zavinila ľudská chyba
Zdroj foto: TA3
Sociálna sieť Facebook oznámila rozsiahly výpadok svojich služieb. Problémy mala na štyroch kontinentoch. Nefungovali ani Instagram a Tinder. Okamžite sa objavili špekulácie o možnom hackerskom útoku, podľa neskorších informácií BBC výpadok zavinil ľudský faktor.

Facebook opäť funguje

"Ospravedlňujeme sa, niečo sa stalo. Pracujeme na tom a napravíme to čo najrýchlejšie," tvrdil nápis na Facebooku. Chybu hlásili z USA, Indie, no problémy neobišli ani Česko či Slovensko.

Sociálna sieť Facebook, ktorá má približne 1,4 miliardy používateľov, ohlásila výpadok svojich služieb v Spojených štátoch a v Ázii. Na Facebook sa však ráno nebolo možné približne 40 minút pripojiť ani v niektorých častiach Európy vrátane Slovenska.

Služby Facebooku sa medzičasom podarilo obnoviť. Rozsiahle výpadky svojich služieb oznámila aj sociálna sieť Instagram.

Terčom hackerov sa zrejme nestali

Facebook je rozsiahly webový systém, ktorý slúži na tvorbu sociálnych sietí, komunikáciu medzi používateľmi, výmenu multimediálnych údajov, budovanie medziľudských vzťahov a zábavu. So svojimi takmer 900 miliónmi každodenných používateľov (september 2014) je jednou z najväčších sociálnych sietí na svete. Facebook má 68 jazykových mutácií.

K útokom sa síce prihlásila hackerská skupina známa ako Lizard Sqaud, podľa BBC však bola dôvodom výpadku ľudská chyba.

Nefungovali ani mobilné aplikácie

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá