Historická kalamita sa v New Yorku nekonala

Historická kalamita sa v New Yorku nekonala
Zdroj foto: SITA/AP
Úrady v americkom New Yorku obnovili dnes prevádzku mestskej hromadnej dopravy a odvolali zákaz cestovania vyhlásený pre blížiacu sa snehovú búrku a priznali, že snehová kalamita bola omnoho slabšia, ako sa predpokladalo. Napísala to dnes agentúra DPA.

V New Yorku, kde napadlo v noci nadnes od 20 do 30 centimetrov čerstvého snehu, sa život pomaly vracia do normálu. Pre vodičov otvorili cesty, mosty a tunely, opäť jazdí aj verejná doprava - vlaky, autobusy i metro.

Národná meteorologická služba odvolala pre newyorský región varovanie pred snehovou metelicou, pričom výstraha pred snehovou búrkou platí naďalej. Meteorológovia stále očakávajú v priebehu dňa napadnutie ďalšej vrstvy dvoch až piatich centimetrov snehu.

"Búrka sa premiestnila ďalej na východ a bude sa vzďaľovať rýchlejšie, ako sme predpokladali na základe našich predpovedí v posledných dvoch dňoch,"
uviedli meteorológovia. "Výsledkom je omnoho menšie množstvo snehu, než sa predtým predpovedalo."


Vzhľadom na výstrahu a predtým vyhlásený zákaz vychádzania zavreli po celom New Yorku školy a všetky verejné i vládne budovy. Uzavreté ostanú po celý deň.


Zákaz cestovania odvolali príslušné úrady aj v New Jersey a častiach štátu Connecticut. V platnosti ostáva v štáte Massachusetts.
Tri hlavné letiská v oblasti mesta New York zrušili dnes podľa webovej stránky Flight Aware pre sneh viac ako 2700 svojich letov.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá